فیزیوتراپی در منزل توسط خانم | حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*

فیزیوتراپی زانو در منزل
کاردرمانی زانو در منزل |حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
ژوئن 18, 2019
فیزیوتراپی در منزل شرق
فیزیوتراپی در منزل شرق تهران | حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
ژوئن 23, 2019
فیزیوتراپی توسط خانم

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم : یکی دیگر ازخدماتی  که بسیاری از بیماران خانم به آن نیاز دارند درمان توسط فیزیوتراپ خانم است بسیاری از بیماران با فیزیوتراپ اقا مشکل دارند، این امر توسط اکثر کلینیک ها انجام میشود. شما هنگام تعیین وقت میتوانید درخواست فیزیوتراپ خانم داشته باشید.درخواست فیزیوتراپ خانم دلایل زیادی میتواند داشته باشد بعضی بیماران با همجنس خود راحت تر هستند و ارتباط بهتری دارند.

فیزیوتراپی توسط خانم

دلایل فیزیوتراپی در منزل غرب تهران

درمان از طریق فیزیوتراپی یک روش درمانی است که برای افراد توانبخشی بعد از یک آسیب شدید انجام میشود. به طور کلی برای بازپروری ، حفظ و به حداکثر رساندن عملکرد، حرکت و قدرت فرد است.به طور کلی، با استفاده از فیزیوتراپی، مشکلاتی مانند شکستگی و یا شکاف در استخوان،آسیب های ستون فقرات،سکته مغزی،اختلالات عصبی،صدمات ورزشی،توانبخشی بعد از جراحی درمان میشود.روش های درمانی در فیزیوتراپی شامل تکنیک های الکتروتراپی، روش های درمانی دستی یا برنامه های مختلف ورزشی ،کشش عضلات، ماساژ، طب سوزنی ، گرما و سرما درمانی است.بیماران امروز میتوانند این خدمات را بصورت فیزیوتراپی در منزل دریافت کنند که در ادامه این مطلب کامل توضیح داده شده است.

چرا فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

در صورتی که خانم هستید و به خاطر کهولت سن ، جراحی سنگین ، شکستگی ، آسیب دیدگی یا دلایل دیگر ، مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی برای شما سخت است می توانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل که توسط کلینیک فیزیوتراپی سعادت آباد ارائه می شود استفاده نمایید.سعی ما بر این است که فیزیوتراپی در منزل را به صورت شبانه روزی ارائه دهیم.شما می توانید تنها با یک تماس تلفنی از خدمات فیزیوتراپی در منزل خود استفاده نمایید.

فیزیوتراپی توسط خانم

استفاده از دستگاه الکتروتراپی در منزل

دستگاه الکتروتراپی دستگاهی است که با امواج الکتریکی، مشکلاتی از جمله درد ها و گرفتگی های عضلانی را کاهش میدهد. دستگاه الکتروتراپی به صورت پرتابل ( قابل حمل و انتقال) نیز وجود دارد که باعث شده فیزیوتراپی در منزل معنا پیدا کند. الکتروتراپی یکی از شاخه های مهم فیزیوتراپی است که امروزه میتوانید به کمک آن ها بسیاری از مشکلات از جمله :

۱-کمردردها
۲-دردهای مفصلی
۳-دردهای عضلانی
۴-دردهای ناشی از قاعدگی
و …
را برطرف سازید.لازم است بدانید دستگاه های قابل حمل یاد شده تمام امکانات دستگاه های موجود در مراکز درمانی که اندازه بزرگی دارند را دارا بوده و هیچ مشکلی برای استفاده توسط فیزیوتراپ ها ندارد.

اهداف شما از فیزیوتراپی در منزل شهرک غرب  چبیست

قبل از شروع جلسه فیزیوتراپی در منزل فکر کنید که دقیقا هدف بیمار از فیزیوتراپی در منزل تهران چیست؟ کاهش درد و بهتر شدن حرکت شما مطلقا خوب و نیاز فرد  است اما چرا می خواهید حرکت کنید؟ آیا قبل ورزش خاصی را انجام می دادید و میخواهید دوباره ادامه دهید.می خواهید به راحتی از پله ها بالا و پایین بروید. میخواهید بدوید؟ همه این ها را در جلسه اول به فیزیوتراپ خود بگویید.

انجام تمرین درمانی در منزل

فیزیوتراپی توسط خانم

یکی از کارهای دیگری که در فیزیوتراپی در منزل انجام میشود تمرین درمانی است. در تمرین درمانی انجام ورزش ها و حرکات مختلف به بیمار آموزش داده می شود یا بر روی او انجام میشود. همچنین انجام

۱-ماساژ درمانی
۲-آب درمانی
و …نیز جزو تمرین درمانی می باشد.

اولتراسوند  درفیزیوتراپی  در منزل لواسان چیست

اولتراسوند درمانی یکی از روشهای درمانی است که معمولاً از آن در فیزیوتراپی استفاده می‌شود. از روش اولتراسوند درمانی برای گرمادهی عمقی به بافت‌های نرم بدن استفاده می‌شود. این بافت‌ها عبارتند از عضلات، تاندون‌ها، مفاصل و رباط‌ها اولتراسوند در فیزیوتراپی چیست؟ اولتراسوند مورد استفاده در فیزیوتراپی را نباید با اولتراسوند تشخیصی (سونوگرافی) اشتباه گرفت، چرا که از اولتراسوند تشخیصی تنها برای دیدن داخل بدن استفاده میشود، مانند :  چک کردن جنین در طول زمان بارداری.

موارد کاربرد اولتراسوند تراپی

میزان شدت و فرکانس در اولتراسوند تراپی متغیر بوده و به موردی که تحت درمان قرار گرفته بستگی دارد اما اساساً یکی از بخش‌های برنامه فیزیوتراپی به خصوص در موارد زیر است:

۱-انقباض و گرفتگی عضلات، تاندون و فاشیا؛ که به طور غیرعادی کوتاه شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده‌اند مانند فاسیت پلانتر

۲-درد مزمن پایین کمر؛ کاربرد اولتراسوند در درمان درد پایین کمر زمانی که دلیل فیزیکی مشخصی برای آن وجود نداشته باشد.

۳-درد دنبالچه، که دردی است که در قسمت دنبالچه ایجاد شده و منشأ آن نامشخص است.آسیب‌دیدگی‌های ورزشی و گرفتگی، رگ به رگ شدن و اسپاسم عضلات

۴-بیماری‌های التهابی مفاصل، تاندون‌ها و استخوان مانند استئوآرتریت، روماتیسم مفصلی، التهاب تاندون و بورسیت؛ زیرا جریان خون و تولید کلاژن (پروتئین اصلی در بافت نرم) را افزایش می‌دهد.افزایش تولید کلاژن در بافت فیبروزی شکل گرفته در اسکارها و بافت‌هایی که از قبل آسیب دیده‌اند.

درمان با اولتراسوند  فیزیوتراپی در منزل سعادت آباد چگونه است

اولتراسوند با یک دستگاه دارای مبدل اولتراسوند  همان دسته تولیدکننده امواج اولتراسوند انجام میشود. روش کار به این شکل است که ابتدا مقدار کمی ژل به ناحیه تحت درمان بدن مالیده می‌شود سپس متخصص فیزیوتراپ به آرامی پروب را به شکل دایره‌های کوچکی روی بدن بیمار حرکت می‌دهد. دکتر متخصص  فیزیوتراپ می‌تواند، از طریق تغییر تنظیمات دستگاه اولتراسوند ، عمق نفوذ امواج اولتراسوند را کنترل کند  و یا شدت اولتراسوند را تغییر دهد. در هر مرحله از درمان از تنظیمات متفاوتی استفاده می‌شود.اکثرا  بسته به اندازه مساحت عضو مورد نظر، اولتراسوندتراپی ۳ تا۵ دقیقه ،  زمان میبرد.

موارد عدم استفاده دستگاه

 

با این که اولتراسوند تراپی یک روش آسان و بی‌خطر است اما زمانی که در بافت اشتباه به کار برده شود یا به طور نامناسب از آن استفاده شود می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی‌های جدی شود؛ بنابراین به دستورالعمل‌ها و موارد منع مصرف که در زیر به آن‌ها اشاره شده است توجه کنید:

۱-این روش درمانی را نباید در چشم‌ها و اطراف آن، ناحیه تناسلی (به خصوص در مردان)، ناحیه شکم، محل جراحی‌های اخیر ستون فقرات یا نزدیک بافت‌های عصبی به کار برد زیرا ممکن است باعث آسیب‌دیدگی این نواحی حساس در بدن شود.

۲-اولتراسوند تراپی نباید در مواردی که عفونت حاد، سرطان و غده‌های بدخیم وجود دارد، مورد استفاده قرار گیرد زیرا ممکن است باعث گسترش عفونت یا تومور شود.
در بیماری‌های ترومبوآمبولیک نباید از اولتراسوند تراپی استفاده کرد زیرا احتمال حرکت لخته خونی را افزایش می‌دهد.

۳-بیمارانی که از پیس میکر استفاده می‌کنند نباید تحت درمان با اولتراسوند قرار گیرند زیرا ممکن است در عملکرد دستگاه پیس میکر اختلال ایجاد کند. عموماً نباید از اولتراسوند در بیمارانی که ایمپلنت‌های فلزی دارند استفاده کرد زیرا افزایش گرما در فلز ممکن است باعث سوختگی بافت‌های اطراف آن شود.

فیزیوتراپی توسط خانم

هزینه فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

هزینه فیزیوتراپی در منزل  توسط خانم با توجه به تعداد ناحیه فیزیوتراپی ،مسافت منزل بیمار ، و اینکه از درمان با دست یا از دستگاه استفاده شود قیمت فیزیوتراپی در منزل متغیر است.برای بیمارانی که بیمه تکمیلی دارند امکان ارائه فاکتور برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی وجود دارد

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم چه مزایایی دارد

در بسیاری از موارد حضور بیمار خا نم در مراکز برای انجام خدمات فیزیوتراپی با مشکل و محدودیتهایی همراه است و بهتر آن است که این گونه خدمات ویژه  در محل مورد نظر  یا منزل بیمار صورت گیرد . از این رو میتوان به بیمارانی اشاره کرد که در اثر سکته ی مغزی دچار آسیب جدی شده اند و یا بیماران و کودکانی که دچار فلج مغزی شده اند ، که قطعا  جا به جا کردن این نوع از بیماران هم هزینه بیشتری را به خانواده ها تحمیل میکند و هم دارای سختیها و محدودیت های بسیاری اهمراه خواهد بود  . هم چنین  باید اشاره کرد که برای سالمندان که حضور در اماکن شلوغ ممکن است برایشان مطلوب نباشد  پس  میشود گفت بهتر است  از ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط خانم استفاده شود

خدمات فیزیوتراپی برای آن دسته از خانمهایی که  که به دلایل مختلف نمی توانند در کلینیک  فیزیوتراپی حضور یابند نیز مفید خواهد بود . انجام فیزیوتراپی در منزل توسط خانم باعث آرامش به این افراد خواهد شد و همین امر خود نیمی از درمان است و  چون باعث می شود تا با آرامش خاطر بر روند بهبودی خود تمرکز کنند.

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم چه شرایطی دارد

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم شرایط خاص خود را می طلبد . دراولین گام بایدشرایط مناسب حضور متخصص  فیزیوتراپ ، مخصوصا فیزیوتراپ خانم را در محیط  منزل باید فراهم کرد . شما باید سعی کنید مکانی را در اختیار فیزیوتراپ خانم قرار دهید که هماو  و هم بیمار  در آن محیط آرامش و راحتی کامل داشته باشید .
محیط مناسب برای تمرکز فیزیوتراپ و آرامش بیمار بسیار حائز اهمیت است . محیطی از خانه  را برای فیزیوتراپی انتخاب کنید که حتما  از فضای مناسب و کافی برخوردار باشد که این امکان را به بیمار  و فیزیوتراپ خانم بدهد که براحتی بتوانید حرکت کنید . همیشه سعی کنید محیطی پاکیزه ، خلوت و روشن را در منزل را  انتخاب کنید . همچنین بهتر است در زمان فیزیوتراپی تا آن جا که میتوانید عوامل اضافی را حذف کنید بطور مثال  تلفن همراه خود را خاموش و یا در حالت سکوت قرار دهید . تلویزیون را خاموش کنید ، میتوانید از یک موسیقی ملایم و آرامش بخش استفاده کنید .
سعی کنید زمانی را به تمرینات  فیزیوتراپی خود اختصاص دهید که عوامل بیرونی هیچ وقفه ایی در انجام آن بوجود نیاورند . چنانچه در منزل کودک و یا کودکی  دارید از شخصی خواهش کنید تا در مدت زمان جلسه ی فیزیوتراپی از او مراقبت کند . به اطرافیان خود گوشزد کنید که در زمان فیزیوتراپی در منزل توسط خانم به شما مراجعه نکنند ، تا به این ترتیب یک جلسه فیزیوتراپی با کیفیت را داشته باشید

مهمترین مزایای فیزیوتراپی در منزل استراحت بدن پس از جلسات درمانی

بعد از فیزیوتراپی در منزل  و انجام حرکات آن ، که بعضا برای برخی بیماری ها سخت و دشوار خواهد بود  ، بدن نیاز به آرامش و استراحت دارد تا بتواند نیروی از دست رفته را بازیابد و روند هرچه سریع تر بهبود را در پیش گیرد . استفاده از خدمات  فیزیوتراپی در منزل این امکان را برایافراد بیمار  فراهم می کند تا پس از هر جلسه درمانی و انجام حرکات فیزیوتراپی ، به بدن خود استراحت داده و زمان ریکاوری را به ماهیچه ها و عضلات خود بدهید . با این کار ، بدن تان هرچه سریعتر به توان اولیه خود رسیده و نتیجه مطلوب را دریافت میکنید .

فیزیوتراپی لگن در منزل چگونه است

فیزیوتراپی لگن برای درمان زنان  و آقایانی است  که دچار درد در ناحیه لگن هستند . و  در واقع درد در ناحیه شکم ، مقعد ، آلات تناسلی ، دنبالچه و کف لگن مربوط به لگن است  که در برخی موارد به فیزیوتراپی لگن در منزل  نیازخواهد بود  .عضلات کف لگن که از بخش پوبیس تا دنبالچه بدن فرد  کشیده شده است و باعث نگه داشتن روده ، پیشا براه و مثانه میشود امکان دارد  در اثر ضربهو یا  کهولت سن و یا جراحی دچار اسپاسم و ضعف شده باشد و در نهایت به بی اختیاری ادرار و مدفوع در هنگام سرفه و عطسه زدن شود .فیزیوتراپی لگن در خانه  و درمان درد های ناحیه لگن نیازمند تمرینات حضوری  توسط متخصص و استفاده از دستگاه های مخصوص برای تقویت عضلات و تسکین درد ها در این ناحیه است

فیزیوتراپی در درمان پیچ‌خوردگی مچ پا  توسط خانم چگونه است

 فیریوتراپ ها   مهمترین نقش را در درمان پیچ‌ خوردگی  در ناحیه ی مچ پا ایفا میکند . متخصصین  فیزیوتراپی و کار درمانی  بر اساس اهداف درمانی متفاوت‌ ،  پروتکلها ی درمانی را برای بیمار  آسیب دیده تنظیم می کند و در هر مرحله اقدامات خاصی انجام می دهند تا وقتیکه  که بیمار به بهبودی کامل برسد

 از جمله اهداف و اقدامات درمانی برای عارضه آسیب لیگامان ها در پیچ خوردگی در ناحیه ی  مچ پا شامل موارد ی از جمله  :

** اقدامات فیزیوتراپی برای کاهش درد های شدید  و ورم :

فیزیوتراپ ها   با استفاده از آیس و هم چنین  جریان های  شامل :
اولتراسوند / لیزر  های پرتوان / تحریکات الکتریکی و بانداژ های مخصوص … در مراحل اولیه ی آسیب ،  احساس درد و ورم را کنترل میکنند که باید گفت  تمامی این موارد با توجه به ایجاد بهبود سیستم گردش خونی و تقویت کلاژن‌ سازی در بافت ، سبب افزایش سرعت ترمیم لیگامان های آسیب دیده می شو د .

** اقدامات فیزیوتراپی برای بهبود دامنه حرکتی مفصل :

فیریوتراپی پا در منزل  : بازگشت به دامنه حرکتی کامل مستلزم انجام تمرینات تخصصی ، تکنیک ها و درمانهای  دستی  توسط درمانگر  میباشد تا با مهارت و تخصص خود بدون آسیب به بافتهای اطراف مفصل و همچنین کنترل آسیب لیگامان مربوطه ، بتواند یک حرکت نرمال و کامل را برای مفصل ایجاد کند که البته با توجه دوره ترمیم لیگامان ، دستیابی به این هدف مستلزم صرف زمان و رعایت دستورات متخصص فیزیوتراپی  به بیمار است.

**اقدامات فیزیوتراپی برای بهبود انعطاف پذیری :

در  عارضه ی پیچ‌ خوردگی مچ پا علاوه بر آسیب به  لیگامان ها ، این احتمال  نیز وجود خواهد داشت که دیگر بافت های نرم اطراف مفصل شامل :
تاندون های متصل به مچ پا و عضلات اطراف ساق و مچ پا ها نیز آسیب دیده باشند که به دنبال آن انعطاف مفصل را کاهش می دهند . در این شرایط   فیزیوتراپیست  میتواند با استفاده از متدهای مختلف همچون :
* منوال تراپی (درمان دستی )
* د درای نیدلینگ
* لیزر پرتوان
*  تکار تراپی کارکرد عضله را بهبود بخشد و با کمک به ترمیم بافت ،  انعطاف پذیری  را در مفا صل را افزایش می دهد .

**اقدامات فیزیوتراپی برای بهبود قدرت و تحمل مفصل

 بعد از آسیب بدنبال ضعف و بی‌ثباتی ایجاد شده در مفا صل  بیمار قادر به وزن‌ اندازی کامل روی پای خود نیست . در این مرحله که درد و ورم کنترل شده  و دامنه حرکتی مفصل نیز کامل شده است ، فیزیوتراپیست با کمک ورزش های تقویتی با استفاده از  تراباند و وزنه به بازتوانی قدرت مچ پا میپردازد  و در ادامه با استفاده از  دستگاه تردمیل و  دستگاه دوچرخه ثابت و آموزش تمرین های راه رفتن صحیح  ، میزان تحمل و استقامت مفصل را بالا برده تا  بیمار بتدریج به راه رفتن عادی  خود برگردد . دقت داشته باشید که انتخاب تمرین ها نیاز به مهارت و دقت دارد تا فرد در یک شرایط ایمن و بیخطر به شرایط عادی برگردد .

**بهبود تعادل و بازگشت سرعت عمل

در  بیماران ورزش کاری که به علت آسیب ند قادر به ادامه ورزش نیستند ، هدف نهایی آنها و متخصص  بازگشت به تعادل و سرعت عمل در انجام فعالیت ها و تمرینات  ورزشی است . در این مرحله نیز فیزیوتراپیست  از طریق برنامه هایی که برای رسیدن به این هدف طراحی کرده است و با استفاده از(  تمرینات صفحه تعادل و  سوییس بال * و ترامپولی و همچنین  * تمرینات پولیومتریک)  که شامل : ( تمرینهای پرشی و دویدن می باشد  سرعت و تعادل فرد را برای بازگشت به ورزش فراهم میکند .

اقدامات  عمده فیزیوتراپی مچ پا  در منزل شامل  چه مواردی میشو د

**استفاده از تکنیک های دستی  یا همان کایروپراکتیک ،  این کار  برای کاهش درد و بهبود حرکت بیمار صورت میگیرد
**تمرین درمانی تخصصی شامل :  ورزش ها و تمریناتی به منظور تقویت و ایجاد ثبات در مچ پا ها ، و هم چنین  باز آموزی عصبی عضلانی به  منظور بهبود ثبات و تعادل بیمار و مدالیته های فیزیکی
نظیر  : (  الکتروتراپی /لیزر / مگنت تراپی/ اولتراسوند/سرما و گرما به منظور کاهش درد و التهاب و ترمیم بافتی است

 

حامد احمدی گل _ متخصص فیزیوتراپی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شش =