فیزیوتراپی در منزل توسط خانم | حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*

فیزیوتراپی زانو در منزل
کاردرمانی زانو در منزل |حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
خرداد ۲۸, ۱۳۹۸
فیزیوتراپی در منزل شرق
فیزیوتراپی در منزل شرق تهران| حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
تیر ۲, ۱۳۹۸

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم : یکی دیگر ازخدماتی  که بسیاری از بیماران خانم به آن نیاز دارند درمان توسط فیزیوتراپ خانم است بسیاری از بیماران با فیزیوتراپ اقا مشکل دارند، این امر توسط اکثر کلینیک ها انجام میشود. شما هنگام تعیین وقت میتوانید درخواست فیزیوتراپ خانم داشته باشید.درخواست فیزیوتراپ خانم دلایل زیادی میتواند داشته باشد بعضی بیماران با همجنس خود راحت تر هستند و ارتباط بهتری دارند.

فیزیوتراپی توسط خانم

دلایل فیزیوتراپی در منزل غرب تهران

درمان از طریق فیزیوتراپی یک روش درمانی است که برای افراد توانبخشی بعد از یک آسیب شدید انجام میشود. به طور کلی برای بازپروری ، حفظ و به حداکثر رساندن عملکرد، حرکت و قدرت فرد است.به طور کلی، با استفاده از فیزیوتراپی، مشکلاتی مانند شکستگی و یا شکاف در استخوان،آسیب های ستون فقرات،سکته مغزی،اختلالات عصبی،صدمات ورزشی،توانبخشی بعد از جراحی درمان میشود.روش های درمانی در فیزیوتراپی شامل تکنیک های الکتروتراپی، روش های درمانی دستی یا برنامه های مختلف ورزشی ،کشش عضلات، ماساژ، طب سوزنی ، گرما و سرما درمانی است.بیماران امروز میتوانند این خدمات را بصورت فیزیوتراپی در منزل دریافت کنند که در ادامه این مطلب کامل توضیح داده شده است.

چرا فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

در صورتی که خانم هستید و به خاطر کهولت سن ، جراحی سنگین ، شکستگی ، آسیب دیدگی یا دلایل دیگر ، مراجعه حضوری به کلینیک فیزیوتراپی برای شما سخت است می توانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل که توسط کلینیک فیزیوتراپی سعادت آباد ارائه می شود استفاده نمایید.سعی ما بر این است که فیزیوتراپی در منزل را به صورت شبانه روزی ارائه دهیم.شما می توانید تنها با یک تماس تلفنی از خدمات فیزیوتراپی در منزل خود استفاده نمایید.

فیزیوتراپی توسط خانم

استفاده از دستگاه الکتروتراپی در منزل

دستگاه الکتروتراپی دستگاهی است که با امواج الکتریکی، مشکلاتی از جمله درد ها و گرفتگی های عضلانی را کاهش میدهد. دستگاه الکتروتراپی به صورت پرتابل ( قابل حمل و انتقال) نیز وجود دارد که باعث شده فیزیوتراپی در منزل معنا پیدا کند. الکتروتراپی یکی از شاخه های مهم فیزیوتراپی است که امروزه میتوانید به کمک آن ها بسیاری از مشکلات از جمله :

۱-کمردردها
۲-دردهای مفصلی
۳-دردهای عضلانی
۴-دردهای ناشی از قاعدگی
و …
را برطرف سازید.لازم است بدانید دستگاه های قابل حمل یاد شده تمام امکانات دستگاه های موجود در مراکز درمانی که اندازه بزرگی دارند را دارا بوده و هیچ مشکلی برای استفاده توسط فیزیوتراپ ها ندارد.

اهداف شما از فیزیوتراپی در منزل شهرک غرب  چبیست

قبل از شروع جلسه فیزیوتراپی در منزل فکر کنید که دقیقا هدف بیمار از فیزیوتراپی در منزل چیست؟ کاهش درد و بهتر شدن حرکت شما مطلقا خوب و نیاز فرد  است اما چرا می خواهید حرکت کنید؟ آیا قبل ورزش خاصی را انجام می دادید و میخواهید دوباره ادامه دهید.می خواهید به راحتی از پله ها بالا و پایین بروید. میخواهید بدوید؟ همه این ها را در جلسه اول به فیزیوتراپ خود بگویید.

انجام تمرین درمانی در منزل

فیزیوتراپی توسط خانم

یکی از کارهای دیگری که در فیزیوتراپی در منزل انجام میشود تمرین درمانی است. در تمرین درمانی انجام ورزش ها و حرکات مختلف به بیمار آموزش داده می شود یا بر روی او انجام میشود. همچنین انجام

۱-ماساژ درمانی
۲-آب درمانی
و …نیز جزو تمرین درمانی می باشد.

اولتراسوند  درفیزیوتراپی  در منزل لواسان چیست

اولتراسوند درمانی یکی از روش‌های درمانی است که معمولاً از آن در فیزیوتراپی استفاده می‌شود. از روش اولتراسوند درمانی برای گرمادهی عمقی به بافت‌های نرم بدن استفاده می‌شود. این بافت‌ها عبارتند از عضلات، تاندون‌ها، مفاصل و رباط‌ها اولتراسوند در فیزیوتراپی چیست؟ اولتراسوند مورد استفاده در فیزیوتراپی را نباید با اولتراسوند تشخیصی (سونوگرافی) اشتباه گرفت، چرا که از اولتراسوند تشخیصی تنها برای دیدن داخل بدن استفاده می‌شود، مانند چک کردن جنین در طول دوران بارداری.

موارد کاربرد اولتراسوند تراپی

فیزیوتراپی توسط خانم

میزان شدت و فرکانس در اولتراسوند تراپی متغیر بوده و به موردی که تحت درمان قرار گرفته بستگی دارد اما اساساً یکی از بخش‌های برنامه فیزیوتراپی به خصوص در موارد زیر است:

۱-انقباض و گرفتگی عضلات، تاندون و فاشیا؛ که به طور غیرعادی کوتاه شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده‌اند مانند فاسیت پلانتر

۲-درد مزمن پایین کمر؛ کاربرد اولتراسوند در درمان درد پایین کمر زمانی که دلیل فیزیکی مشخصی برای آن وجود نداشته باشد.

۳-درد دنبالچه، که دردی است که در قسمت دنبالچه ایجاد شده و منشأ آن نامشخص است.آسیب‌دیدگی‌های ورزشی و گرفتگی، رگ به رگ شدن و اسپاسم عضلات

۴-بیماری‌های التهابی مفاصل، تاندون‌ها و استخوان مانند استئوآرتریت، روماتیسم مفصلی، التهاب تاندون و بورسیت؛ زیرا جریان خون و تولید کلاژن (پروتئین اصلی در بافت نرم) را افزایش می‌دهد.افزایش تولید کلاژن در بافت فیبروزی شکل گرفته در اسکارها و بافت‌هایی که از قبل آسیب دیده‌اند.

درمان با اولتراسوند  فیزیوتراپی در منزل سعادت آباد چگونه است

اولتراسوند با یک دستگاه دارای مبدل اولتراسوند (پروب؛ یا همان دسته تولیدکننده امواج اولتراسوند) انجام می‌شود. روش کار به این شکل است که ابتدا مقدار کمی ژل به ناحیه تحت درمان بدن مالیده می‌شود سپس متخصص فیزیوتراپ به آرامی پروب را به شکل دایره‌های کوچکی روی بدن بیمار حرکت می‌دهد. دکتر فیزیوتراپ می‌تواند، از طریق تغییر تنظیمات دستگاه اولتراسوند، عمق نفوذ امواج اولتراسوند را کنترل کرده و یا شدت اولتراسوند را تغییر دهد. در هر مرحله از درمان از تنظیمات متفاوتی استفاده می‌شود. معمولاً، بسته به اندازه مساحت عضو مورد نظر، اولتراسوندتراپی ۳ تا ۵ دقیقه زمان می‌برد.

فیزیوتراپی توسط خانم

موارد عدم استفاده دستگاه

 

با این که اولتراسوند تراپی یک روش آسان و بی‌خطر است اما زمانی که در بافت اشتباه به کار برده شود یا به طور نامناسب از آن استفاده شود می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی‌های جدی شود؛ بنابراین به دستورالعمل‌ها و موارد منع مصرف که در زیر به آن‌ها اشاره شده است توجه کنید:

۱-این روش درمانی را نباید در چشم‌ها و اطراف آن، ناحیه تناسلی (به خصوص در مردان)، ناحیه شکم، محل جراحی‌های اخیر ستون فقرات یا نزدیک بافت‌های عصبی به کار برد زیرا ممکن است باعث آسیب‌دیدگی این نواحی حساس در بدن شود.

۲-اولتراسوند تراپی نباید در مواردی که عفونت حاد، سرطان و غده‌های بدخیم وجود دارد، مورد استفاده قرار گیرد زیرا ممکن است باعث گسترش عفونت یا تومور شود.
در بیماری‌های ترومبوآمبولیک نباید از اولتراسوند تراپی استفاده کرد زیرا احتمال حرکت لخته خونی را افزایش می‌دهد.

۳-بیمارانی که از پیس میکر استفاده می‌کنند نباید تحت درمان با اولتراسوند قرار گیرند زیرا ممکن است در عملکرد دستگاه پیس میکر اختلال ایجاد کند. عموماً نباید از اولتراسوند در بیمارانی که ایمپلنت‌های فلزی دارند استفاده کرد زیرا افزایش گرما در فلز ممکن است باعث سوختگی بافت‌های اطراف آن شود.

فیزیوتراپی توسط خانم

هزینه فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

هزینه فیزیوتراپی در منزل  توسط خانم با توجه به تعداد ناحیه فیزیوتراپی ،مسافت منزل بیمار ، و اینکه از درمان با دست یا از دستگاه استفاده شود قیمت فیزیوتراپی در منزل متغیر است.برای بیمارانی که بیمه تکمیلی دارند امکان ارائه فاکتور برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی وجود دارد

حامد احمدی گل _ متخصص فیزیوتراپی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 17 =