هزینه یا قیمت فیزیوتراپی در منزل (تعرفه ۱۴۰۱ ) ۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱

فیزیوتراپی در منزل غرب تهران
فیزیوتراپی در منزل غرب تهران
آوریل 12, 2022
فیزیوتراپی در منزل شرق تهران
فیزیوتراپی منزل شرق تهران
آوریل 12, 2022

هزینه فیزیوتراپی در منزل یکی از پرسش‌های متداول در بین خانواده ها است.این سرویس، ضمن کمک به بیماران برای دسترسی راحت و اقتصادی به این نوع خدمات، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. انجام خدمات متنوع فیزیوترپی در منزل توسط ….. برای کسانی که به دلایل گوناگون قادر به مراجعه حضوری در مراکز درمانی نیستند بسیارجالب توجه و مفید است. در این عنوان تعرفه فیزیوتراپی درمنزل سال ۱۴۰۱ و همچنین تعرفه فیزیوتراپی در کلینیک ها بطوردقیق و کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

هزینه فیزیوتراپی در منزل

جدول تعرفه فیزیوتراپی در منزل دپارتمان احمدی گل :

توجه:
هزینه هرجلسه فیزیوتراپی نسبت به وضعیت حال بیمار، تعداد جلسات درخواستی و وضعیت حال بیمارمتغیرمی باشد. برای استعلام دقیق قیمت لطفا با ما در ارتباط باشید.

انواع فیزیوتراپی

حیطه ی فعالیت فیزیوتراپی بسیار گسترده و متنوع می باشد و در انواع متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد. حال اگر بخواهیم فیزیوتراپی را دسته بندی کنیم می توانیم به موارد مهم زیر اشاره کنیم:

فیزیوتراپی پیشگیری

گروه اول از اهمیت و توجه بسیار بالایی برخوردار است و مناسب افرادی می باشد که در محل کار پشت میز کار می نشینند و ممکن است دچار عارضه های عضلانی-استخوانی شوند، اشخاصی که به صورت مادرزادی دچار اختلالات جسمانی و عضلانی هستند و یا کسانی که سبک زندگی نامناسبی دارند، می توانند از نرمش ها و حرکت های فیزیوتراپی مخصوصی برای پیشگیری از آسیب دیدگی های احتمالی استفاده کنند.

به عنوان مثال کارمندی را در نظر بگیرید که مدت زمان زیادی را به صورت روزانه پشت میز می نشیند و کارهی روزانه خود را انجام می دهد
این اشخاص فشار زیادی را به بدن خود وارد می کند و به طورمعمول دچارآسیب هایی درناحیه ی ستون فقرات،گردن،کمر و زانوهای خود می شود.

بنابراین انجام فیزیوتراپی های پیشگیری بهترین کار برای سازگاری هر چه بیشتر با محیط کار و پیشگیری از آسیب دیدگی های عضلانی – استخوانی احتمالی می باشد. از طریق انجام حرکات فیزیوتراپی می توانیم فشار وارد به ستون فقرات را کاهش دهیم تا شخص کمتر دچار عارضه درد های عضلانی – اسکلتی شود.

فیزیوتراپی درمانی :

نرمش ها و حرکات ویژه فیزیوتراپی در درمان بسیاری از بیماری های عضلانی – اسکلتی کاربردی و موثر هستند.
به عنوان مثال شخصی را در نظر بگیرید که از درد زانوهای خود رنج می برد.یقینا این شخص با مراجعه کردن به پزشک متخصص، نیاز دارد تا چندین جلسه فیزیوتراپی برای تقویت دامنه ی حرکتی مفصل زانوی خود وبر طرف کردن عارضه های موجود انجام دهد.
یا بالعکس ممکن است شخصی بعد از انجام عمل جراحی نیاز به فیزیوتراپی پیدا کند تا سریع تر مراحل درمان و بهبودی خود را سپری کند.

فیزیوتراپی از متدها و روش های مختلفی استفاده می شود از جمله:

۱٫الکتروتراپی
۲٫شاک ویوتراپی
۳٫مگنت تراپی
۴٫تکار
۵٫بیوفیدبک
۶٫منوال تراپی
۷٫درای نیدلینگ
۸٫تمرین درمانی
۹٫اولترا سوند
۱۰٫تیپینگ
به کار گیری برخی از این روشها مستلزم حضور در کلینیک فیزیوتراپی است و برخی از آنها طی خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط فیزیوتراپیست مورد استفاده قرار می گیرد

مزایای انجام فیزیوتراپی در منزل نسبت به هزینه

فیزیوتراپی باگذر زمان اثربخشی خود را در کمک به بیماران دربهبود سلامتی و تقویت قدرت بدنی، عملکرد و تحرک آن‌ها اثبات نموده است. برخی از مزایای دریافت فیزیوتراپی در منزل که توسط فیزیوتراپیست های شاغل در درمانگاه ها انجام می شود به شرح زیر است:

  • برطرف کردن سختی تحرک
  • مدیریت زمان
  • مقرون به صرفه
  • راحتی و سهولت انجام فیزیوتراپی
  • پشتیبانی ونظارت خانواده
  • تسریع روند بهبودی

با انجام این کار صرف‌نظر از هزینه فیزیوتراپی در منزل و با توجه به ‌اسانی این روش از همه ترس ها،نگرانی‌ها و زحمات درمان فیزیوتراپی خداحافظی کنید.

انجام فیزیوتراپی در منزل مقرون ‌صرفه است یا خیر؟

با توجه به انتخاب شما با بیمه و بدون آن انجام می‌شود و برای حفظ سلامت خود و امنیت بیشتر بهتر است فیزیوتراپی در منزل انجام شود و با انجام بیمه هزینه بیمار را بیمه پرداخت نموده و جلسات فیزیوتراپی خود را به‌صورت ایمن و باهزینه کمتر انجام دهید.
آنچه مشخص و مسلم است این است فیزیوتراپی در منزل باتوجه به گذاشتن زمان زیاد و هزینه بسیار به‌صرفه‌تر از مراجعه و حضور در درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها است البته انجام برخی موارد وشرایط در منزل امکان پذیر نیست.ما پیشنهاد میکنم برای فاز ابتدایی از فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید و در فاز بهبودی بعدی میتوانید به کلینیک مراجعه کنید.

از طرفی با توجه به شرایط و الودگی مراکزدرمانی بهترین روش، فیزیوتراپی در منزل است.

در ضمن به‌طورکلی وقتی فردی به فیزیوتراپی احتیاج پیدا می کند یعنی در انجام امورو کار های خود توان و انرژی لازم را ندارد و باید یک نفر از اعضای خانواده نیز وقت خود را صرف ایاب و ذهاب ما کند بنابراین با در نظر گرفتن تمام جوانب به شما توصیه می کنیم کار درمان خود را با فیزوتراپیست در خانه انجام دهید.

همه چیز درباره فیزیوتراپی در منزل

توانایی حرکتی، اصلی مهم در سلامتی جسمی همه افراد است. بدن در حالت طبیعی باید قادر باشد محدوده و بازه حرکتی خود را حفظ کرده و از تمامی مفاصل و ماهیچه‌ها در حد نرمال استفاده نماید. هم‌چنین بهبود و ترمیم اعضای آسیب دیده در بازه زمانی مشخص و متعارفی صورت می‌گیرد. اما شرایط خاصی نیز وجود دارد که برای افراد پیش آمده و از توانایی‌های آنها کم می کند.

کهولت سن، بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون و نیز کاهش قوای بدنی از جمله این موارد هستند. در چنین مواقعی، با انجام فیزیوتراپی می‌توان تا حدزیاد بدن را به حالت اولیه و طبیعی خود بازگرداند.

اما با توجه به دلایل مختلف، برخی افراد قادر به حضور در مراکز درمانی نیستند یا ترجیح می‌دهند این خدمات را در منزل دریافت نمایند.

خوشبختانه در حال حاضر طیف وسیعی از این خدمات توسط کادر مجرب و فیزیوتراپیست‌های مجرب و کارآزموده قابل ارائه است. تعرفه فیزیوتراپی در منزل نیز طوری انتخاب شده که قابل استفاده برای عموم باشد. البته این هزینه‌ ها بسته به تعداد نواحی مورد استفاده، نوع بیماری و تجهیزات کاربردی با یکدیگر متفاوت است. اما در همه حال، این تعرفه‌ها با انجمن فیزیوتراپی هماهنگ و یکسان می‌باشد.

نکاتی که می بایست در جلسات فیزیوتراپی در منزل رعایت کنید:

مانند تمامی درمان ها نکاتی وجود دارد که در نظر گرفتن و انجام دادن آنها باعث می شود تا از جلسات خود بهترین نتیجه و عملکرد را دریافت کنید. اگرچه بعضی از این نکات ممکن است مهم به نظر نرسند اما انجام آنها به فیزیوتراپیست کمک می کند کار خود را بهتر و اسان تر انجام دهد.
۱٫ محل انجام فیزیوتراپی باید از نور و دمای مناسب برخوردار باشد.
۲٫ مکانی را انتخاب کنید که فضای مناسب و کافی برای قرار دادن تجهیزات همراه فیزیوتراپیست داشته باشد.
۳٫ از تردد حیوانات خانگی در فضای انجام فیزیوتراپی جلوگیری کنید.
۴٫ از رفت و امد سایر افراد و کودکان حین انجام درمان جلوگیری کنید.
۵٫ آرامش و سکوت محیط را حفظ کنید و ترجیحا دستگاههای موبایل و تلفن را در زمان درمان به اتاق دیگری انتقال دهید.

تعداد جلسات فیزیوتراپی در منزل:

فیزیوتراپی و توانبخشی بدن به جلوگیری از بعضی اسیب ها و عارضه ها از جمله گرفتگی های عضلات و اسپاسم عضلانی و….. کمک می کند. علاوه بر این به شدت بر روی درمان نواحی آسیب دیده بدن مانند( کمر،پا،دست ها، گردن و …) در قبل و بعد از جراحی تاثیر می گذارد.

تعداد جلسات و دوره درمانی و فیزیوتراپی با توجه به چندین نکته صورت انجام می شود. فیزیوتراپی در کلینیک و یا منزل می تواند انجام شود.معمولا اگرفرد بیمار واجد شرایط رفتن به کلینیک نباشد و به درخواست خود بیمار باشد، فیزیوتراپی در منزل انجام می شود .

قبل از اغاز درمان فیزیوتراپیست با بررسی وضعیت بیمار و میزان شدت آسیب و علت فیزیوتراپی، تعداد جلسات فیزیوتراپی و روش های آن را مشخص می کند. البته باید ذکر کرد در برخی از موارد تعداد این جلسات متغیر خواهد بود و بیشتر یا کمتر از حد از پیش مشخص شده خواهد بود.

گاهی در منزل تمامی روش های فیزیوتراپی انجام نمی گیرد. برای همین فیزیوتراپیست از فرد بیمار می خواهد که برای ادامه درمان خود به کلینیک رجوع کند.

در این حالت تعداد جلسات فیزیوتراپی در خانه و در کلینیک با هم در نظر و محاسبه می شوند. به طور عمومی تعداد جلسات فیزیوتراپی طی ۲ تا ۳ ماه کامل شده و بیمار بهبودی خودش را میابد. تعداد جلسات فیزیوتراپی برای همه بیماران به یک میزان نیست.

امکان دارد شخصی با یک جلسه فیزیوتراپی گردن کاملا بهبود پیداکند و بیماری با سه جلسه و با همان عارضه همچنان به طور کامل بهبود نیابد.

چکیده مطلب
قیمت فیزیوتراپی در منزل بسته به شدت بیماری بیمار و مدت زمان نتیجه دهی فیزیوتراپی می تواند متفاوت باشد. همچنین فیزیوتراپی در هر شخص متفاوت است. امکان دارد فردی نیاز به دستگاه های مخصوص در حین فیزیوتراپی داشته باشد، و یا فردی بدون دستگاه بتواند حرکات و نرمش های اختصاصی خود را انجام دهد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =