قیمت فیزیوتراپی در منزل |حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*

درمان سکته مغزی در منزل – ۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱
تیر ۳, ۱۳۹۸
ورزش های تقویت زانو
ورزش های تقویت زانو |حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
تیر ۵, ۱۳۹۸

قیمت فیزیوتراپی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل :این سوال ذهن اکثر افرادی که می خواهد حرکات و نرمش های فیزیوتراپی را در منزل انجام دهند، به خود مشغول می سازد.فیزیوتراپی یکی از شیوه‌های مؤثر برای درمان بیماری‌های حرکتی، عصبی، اسکلتی و عضلانی است که معمولاً به کمک دستگاه‌ها و وسایل توان‌بخشی انجام می‌شود. فیزیوتراپی جز علومی است که در بهبود کیفیت زندگی افراد نقش دارد و همچنین می‌تواند از ایجاد آسیب‌های بیشتر جلوگیری کند.

قیمت فیزیوتراپی در منرل

اهداف فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت می‌باشد.اعمال مذکور منحصرا توسط فیزیوتراپیست های فارغ التحصیل از دانشکده های توانبخشی انجام میشود که اموزش های علمی را طی کرده و درمانهای بالینی را بخوبی فراگرفته اند.

دیدگاه منحصربه فرد متخصص فیزیوتراپی از بیمار و شناخت ویژه اش از عملکرد و ساختار طبیعی بدن در کنار معاینه و ارزیابی دقیق به او  این توانایی را می دهد تا بیماران را در جهت رسیدن به اهدافی مانند پیشگیری از بیماریها,تطابق افراد با محیط کار,افزایش کیفیت زندگی افراد,کاهش نیاز به برخی جراحی ها و درمان های دارویی طولانی مدت که عوارضی نیز درپی دارند,سوق دهند.تمامی روشهای درمانی فیزیوتراپی دارای شواهد و پایه علمی و تحقیقاتی بوده و با درمان هایی مثل طب فیزیکی,کایروپراکتیک,طب سنتی,ورزش درمانی و ماساژدرمانی کاملا متفاوت میباشد.

آسیب نخاعی و فیزیوتراپی پس از آن

قیمت فیزیوتراپی در منزل

آسیب نخاعی یکی از مهم ترین عوامل بروز اختلالات حسی_حرکتی و اختلالات سیستم ادراری است که به دلایل مختلف و در هر سن و جنسی ممکن است رخ دهد.حوادث ناگهانی همچون تصادفات رانندگی یا آسیب های شدید ورزشی و یا آسیب دیدگی طناب نخاعی ناشی از وارد شدن گلوله به بدن در بروز این آسیب نقش دارند.

اولین قدم در درمان آسیب های نخاعی انجام اقدامات اورژانسی برای جلوگیری از آسیب بیشتر و عوارض جدی تر است.بیماران مبتلا به آسیب نخاعی نیازمند مراقبت های توان بخشی برای جلوگیری از تشدید عوارض و کمک به بهبود شرایط جسمی هستند.

فیزیوتراپی و کاردرمانی مهمترین راهکارهای توانبخشی در این بیماران هستند که نقش موثری در افزایش توانایی های حرکتی و کاهش ناتوانی دارند.فیزیوتراپی باید در کمترین زمان ممکن پس از آسیب نخاعی آغاز شود تا از تشدید ناتوانی و مشکلاتی همچون تحلیل رفتن عضلات جلوگیری شود.

فیزیوتراپیست تمرینات ورزشی ویژه ای را با توجه به شرایط بیمار تنظیم کرده و نحوه انجام آن ها به وی آموزش می دهد.فیزیوتراپیست با توجه به شرایط فرد دچار آسیب نخاعی استفاده از وسایل کمک حرکتی همچون عصا و واکر را نیز توصیه می کند.

تاثیر فیزیوتراپی در بهبود آسیب نخاعی

درمان های توانبخشی به بازیابی توان از دست رفته اندام ها در افراد دچار آسیب طناب نخاعی کمک کرده و به بهبود وضعیت این افراد در سال های بعد نیز کمک زیادی می کند.فیزیوتراپی و کاردرمانی به افزایش استقلال این افراد ، بهبود توانایی های حرکتی و کاهش ناتوانی کمک می کند.

لازم بذکر است که خانواده بیمار  آسیب دیده نیز باید در طی درمان همراه بیمار باشند و وی را در طی کردن این مسیر همراهی کنند.انجام فیزیوتراپی در منزل نیز برای آن دسته از افرادی که به دلیل شرایط حاد جسمی توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی ندارند بسیار مناسب است.

از آن جا که زخم بستر یکی از عوارض شایع در افراد مبتلا به آسیب نخاعی است ، مراقبت های پوستی و اقدامات پرستاری نیز برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر در این افراد ضروری است.روان درمانی نیز برای بهبود مشکلات روحی ناشی از آسیب نخاعی ضروری است.

درمان در فیزیوتراپی بطور کلی به سه گروه اصلی تقسیم می‌شود

۱- تمرین درمانی:

فیزیوتراپیست به وسیله تجویز؛ انجام و آموزش ورزشهای درمانی خاص؛ ماساژ؛ ورزش در آب (آب‌درمانی)؛ اقدام به درمان بیمار یا افزایش سطح سلامت می‌کند.

۲- الکتروتراپی:

درمان به وسیله دستگاه های ویژه انجام می‌شود این دستگاهها معمولاً امواج خاصی را (امواج مایکرو ویو؛ امواج کوتاه رایویی؛؛ امواج الکتریکی) که همگی توسط دستگاه به شکل خاصی تولیدشده و تغییر می‌یابند

 

۳- مهارتهای درمان با دست

هزینه فیزیوتراپی در منزل چقدر است

قیمت فیزیوتراپی در منزل : نرخ فیزیوتراپی در منزل با توجه به روش درمان و خدمات درخواستی بیمار محاسبه خواهد شد. از ویژگی‌های خدمات فیزیوتراپی در خانه و این مرکز فیزیوتراپی این است که  اعلام هزینه‌ها ( قیمت فیزیوتراپی در منزل ) توسط متخصصان قبل از شروع کار است. (قیمت فیزیوتراپی در منزل )قیمت‌ها در مراکز فیزیوتراپی کاملاً شفاف هستند و می‌توانید هزینه آن قبل گرفتن خدمات از مرکز درخواست کنید . سفارش آنلاین خدمات ماساژ درمانی و فیزیوتراپی به کاهش هزینه‌های رفت‌وآمد و جابه‌جایی بیمار کمک خواهد کرد. همچنین شما می‌توانید هزینه هر جلسه فیزیوتراپی را هم به طور مجزا جویا شوید

فیزیوتراپی در خانه چه خدماتی ارائه می‌کند

دردهای فیزیکی مشکل بسیاری از افراد است و سبک زندگی در بروز دردهای بدنی تأثیرگذار  شایانی دارد. گاهی فیزیوتراپها با استفاده از دانش و دستگاههایی مجهز که در اختیار دارند قادر هستند این دردها را از بین ببرند و حتی در برخی موارد احتمال دارد بیمار از عمل جراحی و مصرف دارو معاف شود.

مشکلات حرکتی ممکن است فعالیت روزانه فرد را مختل کند، پس بهتر است اگر از دردهای عصبی، اسکلتی یا عضلانی رنج می‌برید پس از مشورت با پزشک از کمک فیزیوتراپ استفاده کنید. در ادامه برخی از خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران که توسط استادکار ارائه می‌شود را شرح خواهیم داد:

خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط متخصص فیزیوتراپی

۱-فیزیوتراپی در منزل توسط خانم و آقا

۲-فیزیوتراپی ریه، قلب و تمرینات افزایش تحمل قلب و عروق

۳-فیزیوتراپی سالمندان، بیماران، سکته مغزی و افراد کم‌توان حرکتی در منزل

۴-فیزیوتراپی دست، پا، کمر، لگن، شانه و رفع بیماری‌های دستگاه‌های حرکتی

۵-ریلکسیشن و ماساژ درمانی در منزل

۶-خدمات حرکت‌درمانی، تمرین درمانی و توان‌بخشی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل

اکثر خانواده های ساکن تهران و حومه به دنبال مرکز پرستاری در منزل می باشند تا بتوانند از عزیزان خود در محیط امن و آرامی نگهداری کنند. لازم به ذکر است امروزه با افزایش هزینه های درمانی نگهداری از بیماران در بیمارستان مقرون به صرفه نمی باشد.بنابراین می توان از بیماران در منزل با کمترین هزینه نگهداری کرد. لازم به ذکر است تمامی پرستاران اعزامی از مرکز پرستاری در منزل، افرادی حرفه ای و آموزش دیده می باشند که دارای مدارک معتبر می باشند.

فیزیوتراپی پیشگیری چیست

این گروه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مناسب اشخاصی می باشد که در در محیط کار پشت میز می نشینند و ممکن است دچار آسیب های عضلانی-استخوانی شوند،اشخاصی که به صورت مادرزادی دچار اختلالات جسمانی و عضلانی هستند و یااشخاصی که سبک زندگی نامناسبی دارند، می توانند از نرمش ها و حرکت های فیزیوتراپی مخصوصی برای جلوگیری از آسیب دیدگی های احتمالی بهره بگیرند.

به همین علت انجام فیزیوتراپی های پیشگیری بهترین راه حل برای سازگاری بیشتر با محیط کار و جلوگیری از آسیب دیدگی های عضلانی – استخوانی احتمالی می باشد. از طریق حرکات فیزیوتراپی می توان فشار وارد به ستون فقرات را کاهش داد تا فرد کمتر دچار درد های عضلانی – اسکلتی شود.

انواع فیزیوتراپی  در منزل یرای سالمندان

فیزیوتراپی سالمندان یکی از حوزه های  مهم و تخصصی فیزیوتراپی ست که به کاهش مشکلات و عوارض دوران سالمندی کمک  شایانی می کند . امروزه  انجام تمرینات فیزیوتراپی در منزل  امری ضرروری ومهم  به میرسد . اما عدم دسترسی به مراکز و کلینیک های  معتبر و مجهز درمانی در بعضی ساعات روز ، معضلات ترافیک کلان شهر ها و یا ممنوعیت  جابه جایی بیماران و سالمندان ، نیاز به استفاده از خدمات  توان بخشی  قابل دسترس را  برای سالمندان دو چندان مینماید .

انواع خدمات  فیزیوتراپی سالمندان در منزل کدام است

خدمات فیزیوتراپی سالمندان در خانه دارای مراحل مختلفی ست که برخی از فعالیتهایی که مراکز توان بخشی ارائه می‌کنند جهت آشنایی بیشتر بیان شده است.

** مراقبتهای پزشکی و پرستار ی از سالمند

در صورتیکه سالمند تحت مراقب پزشکی نباشد ، ممکنست دچار حملات ناگهانی قلبی و …شود و سلامتی وی به خطر بیفتد ؛ بنابراین مرکز ارائه دهنده خدمات توان بخشی خدمات پرستاری و پزشکی را جهت پیش گیری و کنترل بیماریهای فرد سالمند ارائه میکند .

**ارائه خدمات فیزیوتراپی  در منزل برای ساامندان

با دریافت خدمات کادرمانی  و فیزیوتراپی در منزل فرد سالمند احساس استقلال بیشتری خواهد داشت  بنابراین هنگام سالمندی نیز فرد می‌تواند فعالیت اجتماعی داشته باشد و اعضای خانواده نگران مشکلات جسمی و روحی وی نخواهند بود. درمانگر به سالمند آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهد  تا بهتر بتواند به انجام امور روزانه‌اش بپردازد.
خدماتی که هنگام فیزیوتراپی در منزل توسط متخخصین فیزیوتراپی  خانم و آقا به سالمندان  ارائه می شود

**استفاده از دستگاه الکتروتراپی در منزل برای کمک به سالمندان

دستگاه الکتروتراپی دستگاهی است که با امواج الکتریکی، مشکلاتی از جمله درد ها و گرفتگی های عضلانی را کاهش میدهد. دستگاه الکتروتراپی به صورت قابل حمل و انتقال نیز وجود دارد که باعث شده فیزیوتراپی در منزل بسیار اسان شود
الکتروتراپی یکی از شاخه های مهم توانیخشی  است که امروزه درمانگر ها  میتوانند به کمک آن  بسیاری از مشکلات از جمله کمردردها، دردهای مفصلی، عضلانی ،دردهای ناشی از قاعدگی و … را برطرف سازید. لازم است بدانید دستگاه های قابل حمل یاد شده تمام امکانات دستگاه های موجود در مراکز درمانی که اندازه بزرگی دارند را دارا می باشند و هیچ مشکلی برای استفاده توسط متخصصین ندارد.

انجام درمان با دست در منزل برای سالمندان

یکی از قسمتهای مهم که در فیزیوتراپی بسیار پر کاربرد میباشد انجام حرکات با دست توسط متخصصین حرفه ای و با تجربه ست که برای بیماری های حرکتی ، کنترل درد ، بیماریهای شغلی و …کاربرد دارد

نکات قابل توجه برای فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان

**متأسفانه باید گفت که  ممکنست بعضی از خانواده ها بدلیل تعرفه های  نسبتا بالای فیزیوتراپی با مراکز  درمانی یا کلینیک مجهز  یا افرادی  بی تجریه ای  کار کنند که مجوز های قانونی لازم جهت ارائه خدمات  حرفه ای را ندارند و ممکن است بعد از ارائه خدمات خسارات و ضررهای جبران ناپذیری را به سالمند یا فرد مورد نیاز خدمت فیزیوتراپی وارد نمایند.
** نکته حائز اهمیت که لازمست خانوادههای بیماران  قبل از توجه به هزینه های اعلام شده با آگاهی و دقت به مجوزهای قانونی کیلینیک های ارائه کننده خدمات توان بخشی ، کیفیت و کارشناسان مجرب توجه نمایند تا از بروز خسارات جبران ناپذیر جلوگیری نمایند .
از دیگر مسائلی که ممکن است سالمندان خانم در هنگام ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل با آن روبرو شوند نیاز به فیزیوتراپیست خانم است.که امروزه شما میتوانید با ارائه درخواست از مراکز معتیر  به راحتی در خواست  کمک از طرف  درمانگر خانم کنید

مزایا دستگاه فیزیوتراپی در منزل

این نوع از  دستگاه  ها در کاهش درد یا بهبود مشکلات و بیماری زیر تاثیرگذار است :
** مشکلات مربوط به  دیسک  ها
** تسکین درد های ناشی از  بیماری سرطا ن
**درد های مزمن به علت قطع اندام ها
** سردرد ها ی  شدید میگرنی
** درد های عضلانی به علت استفاده بیش از حد آنها
**بهبود آ سیبهای ورزشی
** بیماریهای التهابی مانند :  آرتریت روما توئید
** افزایش گردش خون
** کاهش استفاده از دارو های ضد درد
**  کمک به بهبود عملکرد بدن
** کمردرد ناشی از دژنراسیون ستون فقرات

قیمت فیزیوتراپی در منزل توسط خانم

بیشتر بیماران خانم تمایل ندارند که فیزیوتراپیست مرد خدمات فیزیوتراپی را برای آنها انجام دهد. این امکان برای این بیماران وجود دارد که از یک درمانگر خانم کمک بگیرند . قیمت فیزیوتراپی با توجه به مشکل بیمار ، تعداد اعضای درگیر بیماری و جلسات درمانی لازم برای او توسط فیزیوتراپ خانم تعیین می شود .

 مهمترین فواید ویزیت در منزل چیست 

از مهمترین فواید درمان در منزل نسبت به درمان در بیمارستان میتوان به   :

** دوری از فضای آلوده و عفونت زای بیمارستان

** از بین رفتن هزینه هتلینگ بیمارستان

** همراهی کادر پزشکی از آغاز بیماری تا پایان دوران نقاهت

** عدم آسیب دیدگی جسمی بیمار به دلیل انتقال او از خانه به بیمارستان

** عدم آسیب رسانی آلودگی های زیستی و ترافیکی به بیمار

** آرامش خاطر و رضایت بیمار به دلیل حضور در جمع صمیمانه ی خانواده ی خود

** استفاده از تغذیه سالم و خانگی

** رسیدگی بیشتر و در نتیجه درمان دقیق تر بیمار

فیزیوتراپی در منزل برای بیماران با مشکلات مادر زادی چگونه است 

متخصصین فیزیوتراپی در طرح توانبخشی در منزل برای مناطق مختلف شهر تهران مانند قسمت شلوغ  شهر تهران به بررسی، تشخیص و ارائه ی برنامه ی درمانی  مناسب برای برطرف نمودن بیماری فعلی شما می پردازند.

مشکلات مادرزادی که  میان کودکان شایع است اغلب نیاز به ادامه و تکمیل مراحل درمان دارند. مشکلات مادرزادی مانند فلج مغزی های مادرزادی و مشکلات اسکلتی استخوانی در سنین کودکی ، اگر به جراحی نیاز داشته باشند ، حتما باید از خدمات فیزیو تراپی در منزل برای تکمیل درمان استفاده کنند. بسیاری از این دسته مشکلات، اگر با روش های فیزیوتراپی در منزل  کنترل نشوند، تاثیرات جراحی هم ممکن است از بین برود و جراحی هم امری بی فایده به نظر برسد و هم چنین بیمار به شرایط حاد اولیه بیماری خود بازگردد .

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم چه شرایطی دارد

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم شرایط خاص خود را می طلبد . در اول شرایط مناسب حضور فیزیوتراپ ، مخصوصا فیزیوتراپ خانم را در محیط باید فراهم کرد . بیمار باید سعی کند مکانی را در اختیار فیزیوتراپ خانم قرار دهد که هم درمانگر  و هم بیمار  در آن محیط آرامش و راحتی داشته باشید .

محیط مناسب برای تمرکز فیزیوتراپ و آرامش شما بسیار حائز اهمیت است. محیطی از منزل را برای فیزیوتراپی انتخاب کنید که از فضای مناسب و کافی برخوردار باشد که این امکان را به شما و فیزیوتراپ خانم بدهد که به راحتی بتوانید حرکت کنید. سعی کنید محیطی پاکیزه، خلوت و روشن را در منزل انتخاب کنید . در زمان فیزیوتراپی تا آنجا که می توانید عوامل اضافی را حذف کنید مثلا گوشی همراه خود را خاموش و یا در حالت سکوت قرار دهید . تلویزیون را خاموش کنید ، می توانید از یک موسیقی ملایم و آرامش بخش استفاده کنید .

سعی کنید زمانی را به فیزیوتراپی خود اختصاص دهید که عوامل بیرونی هیچ وقفه ایی در انجام آن بوجود نیاورند. چنانچه در منزل کودک و یا فرزند خردسالی دارید از شخصی خواهش کنید تا در مدت زمان جلسه ی فیزیوتراپی از او مراقبت کند . به اطرافیان خود گوشزد کنید که در زمان فیزیوتراپی در منزل توسط خانم به شما مراجعه نکنند ، تا به این ترتیب یک جلسه فیزیوتراپی با کیفیت را داشته باشید .

حامد احمدی گل _ متخصص فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + دوازده =