قیمت فیزیوتراپی در منزل |حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*

درمان سکته مغزی در منزل| حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
تیر ۳, ۱۳۹۸
ورزش های تقویت زانو
ورزش های تقویت زانو |حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
تیر ۵, ۱۳۹۸

قیمت فیزیوتراپی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل :این سوال ذهن اکثر افرادی که می خواهد حرکات و نرمش های فیزیوتراپی را در منزل انجام دهند، به خود مشغول می سازد.فیزیوتراپی یکی از شیوه‌های مؤثر برای درمان بیماری‌های حرکتی، عصبی، اسکلتی و عضلانی است که معمولاً به کمک دستگاه‌ها و وسایل توان‌بخشی انجام می‌شود. فیزیوتراپی جز علومی است که در بهبود کیفیت زندگی افراد نقش دارد و همچنین می‌تواند از ایجاد آسیب‌های بیشتر جلوگیری کند.

قیمت فیزیوتراپی در منرل

اهداف فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت می‌باشد.اعمال مذکور منحصرا توسط فیزیوتراپیست های فارغ التحصیل از دانشکده های توانبخشی انجام میشود که اموزش های علمی را طی کرده و درمانهای بالینی را بخوبی فراگرفته اند.

دیدگاه منحصربه فرد فیزیوتراپیست از بیمار و شناخت ویژه اش از عملکرد و ساختار طبیعی بدن در کنار معاینه و ارزیابی دقیق به وی این توانایی را میدهد تا بیماران را در جهت رسیدن به اهدافی مانند پیشگیری از بیماریها,تطابق افراد با محیط کار,افزایش کیفیت زندگی افراد,کاهش نیاز به برخی جراحی ها و درمان های دارویی طولانی مدت که عوارضی نیز درپی دارند,سوق دهند.تمامی روشهای درمانی فیزیوتراپی دارای شواهد و پایه علمی و تحقیقاتی بوده و با درمان هایی مثل طب فیزیکی,کایروپراکتیک,طب سنتی,ورزش درمانی و ماساژدرمانی کاملا متفاوت میباشد.

آسیب نخاعی و فیزیوتراپی پس از آن

قیمت فیزیوتراپی در منزل

آسیب نخاعی یکی از مهم ترین عوامل بروز اختلالات حسی_حرکتی و اختلالات سیستم ادراری است که به دلایل مختلف و در هر سن و جنسی ممکن است رخ دهد.حوادث ناگهانی همچون تصادفات رانندگی یا آسیب های شدید ورزشی و یا آسیب دیدگی طناب نخاعی ناشی از وارد شدن گلوله به بدن در بروز این آسیب نقش دارند.

اولین قدم در درمان آسیب های نخاعی انجام اقدامات اورژانسی برای جلوگیری از آسیب بیشتر و عوارض جدی تر است.بیماران مبتلا به آسیب نخاعی نیازمند مراقبت های توان بخشی برای جلوگیری از تشدید عوارض و کمک به بهبود شرایط جسمی هستند.

فیزیوتراپی و کاردرمانی مهمترین راهکارهای توانبخشی در این بیماران هستند که نقش موثری در افزایش توانایی های حرکتی و کاهش ناتوانی دارند.فیزیوتراپی باید در کمترین زمان ممکن پس از آسیب نخاعی آغاز شود تا از تشدید ناتوانی و مشکلاتی همچون تحلیل رفتن عضلات جلوگیری شود.

فیزیوتراپیست تمرینات ورزشی ویژه ای را با توجه به شرایط بیمار تنظیم کرده و نحوه انجام آن ها به وی آموزش می دهد.فیزیوتراپیست با توجه به شرایط فرد دچار آسیب نخاعی استفاده از وسایل کمک حرکتی همچون عصا و واکر را نیز توصیه می کند.

تاثیر فیزیوتراپی در بهبود آسیب نخاعی

درمان های توانبخشی به بازیابی توان از دست رفته اندام ها در افراد دچار آسیب طناب نخاعی کمک کرده و به بهبود وضعیت این افراد در سال های بعد نیز کمک زیادی می کند.فیزیوتراپی و کاردرمانی به افزایش استقلال این افراد ، بهبود توانایی های حرکتی و کاهش ناتوانی کمک می کند.

لازم بذکر است که خانواده بیمار  آسیب دیده نیز باید در طی درمان همراه بیمار باشند و وی را در طی کردن این مسیر همراهی کنند.انجام فیزیوتراپی در منزل نیز برای آن دسته از افرادی که به دلیل شرایط حاد جسمی توانایی مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی ندارند بسیار مناسب است.

از آن جا که زخم بستر یکی از عوارض شایع در افراد مبتلا به آسیب نخاعی است ، مراقبت های پوستی و اقدامات پرستاری نیز برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر در این افراد ضروری است.روان درمانی نیز برای بهبود مشکلات روحی ناشی از آسیب نخاعی ضروری است.

قیمت فیزیوتراپی در منزل

درمان در فیزیوتراپی به طور کلی به سه گروه اصلی تقسیم می‌شود

۱- تمرین درمانی:

فیزیوتراپیست به وسیله تجویز؛ انجام و آموزش ورزشهای درمانی خاص؛ ماساژ؛ ورزش در آب (آب‌درمانی)؛ اقدام به درمان بیمار یا افزایش سطح سلامت می‌کند.

۲- الکتروتراپی:

درمان به وسیله دستگاههای ویژه انجام می‌شود این دستگاهها معمولاً امواج خاصی را (امواج مایکرو ویو؛ امواج کوتاه رایویی؛ امواج مافوق صوت؛ امواج الکتریکی) که همگی توسط دستگاه به شکل خاصی تولیدشده و تغییر می‌یابند

 

۳- مهارتهای درمان با دست

هزینه فیزیوتراپی در منزل چقدر است

نرخ فیزیوتراپی در منزل با توجه به روش درمان و خدمات درخواستی بیمار محاسبه خواهد شد. از ویژگی‌های خدمات فیزیوتراپی در خانه و این مرکز فیزیوتراپی این است که  اعلام هزینه‌ها توسط متخصصان قبل از شروع کار است. قیمت‌ها در مراکز فیزیوتراپی کاملاً شفاف هستند و می‌توانید هزینه آن قبل گرفتن خدمات از مرکز درخواست کنید . سفارش آنلاین خدمات ماساژ درمانی و فیزیوتراپی به کاهش هزینه‌های رفت‌وآمد و جابه‌جایی بیمار کمک خواهد کرد. همچنین شما می‌توانید هزینه هر جلسه فیزیوتراپی را هم به طور مجزا جویا شوید

فیزیوتراپی در خانه چه خدماتی ارائه می‌کند

قیمت فیزیوتراپی در منرل

دردهای فیزیکی مشکل بسیاری از افراد است و سبک زندگی در بروز دردهای بدنی تأثیرگذار  شایانی دارد. گاهی فیزیوتراپها با استفاده از دانش و دستگاههایی مجهز که در اختیار دارند قادر هستند این دردها را از بین ببرند و حتی در برخی موارد احتمال دارد بیمار از عمل جراحی و مصرف دارو معاف شود.

مشکلات حرکتی ممکن است فعالیت روزانه فرد را مختل کند، پس بهتر است اگر از دردهای عصبی، اسکلتی یا عضلانی رنج می‌برید پس از مشورت با پزشک از کمک فیزیوتراپ استفاده کنید. در ادامه برخی از خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران که توسط استادکار ارائه می‌شود را شرح خواهیم داد:

خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط متخصص فیزیوتراپی

۱-فیزیوتراپی در منزل توسط خانم و آقا

۲-فیزیوتراپی ریه، قلب و تمرینات افزایش تحمل قلب و عروق

۳-فیزیوتراپی سالمندان، بیماران، سکته مغزی و افراد کم‌توان حرکتی در منزل

۴-فیزیوتراپی دست، پا، کمر، لگن، شانه و رفع بیماری‌های دستگاه‌های حرکتی

۵-ریلکسیشن و ماساژ درمانی در منزل

۶-خدمات حرکت‌درمانی، تمرین درمانی و توان‌بخشی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل

قیمت فیزیوتراپی در منزل

اکثر خانواده های ساکن تهران و حومه به دنبال مرکز پرستاری در منزل می باشند تا بتوانند از عزیزان خود در محیط امن و آرامی نگهداری کنند. لازم به ذکر است امروزه با افزایش هزینه های درمانی نگهداری از بیماران در بیمارستان مقرون به صرفه نمی باشد.بنابراین می توان از بیماران در منزل با کمترین هزینه نگهداری کرد. لازم به ذکر است تمامی پرستاران اعزامی از مرکز پرستاری در منزل، افرادی حرفه ای و آموزش دیده می باشند که دارای مدارک معتبر می باشند.

فیزیوتراپی پیشگیری چیست

این گروه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مناسب اشخاصی می باشد که در در محیط کار پشت میز می نشینند و ممکن است دچار آسیب های عضلانی-استخوانی شوند،اشخاصی که به صورت مادرزادی دچار اختلالات جسمانی و عضلانی هستند و یااشخاصی که سبک زندگی نامناسبی دارند، می توانند از نرمش ها و حرکت های فیزیوتراپی مخصوصی برای جلوگیری از آسیب دیدگی های احتمالی بهره بگیرند.

به همین علت انجام فیزیوتراپی های پیشگیری بهترین راه حل برای سازگاری بیشتر با محیط کار و جلوگیری از آسیب دیدگی های عضلانی – استخوانی احتمالی می باشد. از طریق حرکات فیزیوتراپی می توان فشار وارد به ستون فقرات را کاهش داد تا فرد کمتر دچار درد های عضلانی – اسکلتی شود.

حامد احمدی گل _ متخصص فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + دوازده =