فیزیوتراپی در منزل شرق تهران| حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*

فیزیوتراپی توسط خانم
فیزیوتراپی در منزل توسط خانم | حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸
درمان سکته مغزی در منزل| حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
تیر ۳, ۱۳۹۸

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران : اول بهتر است بدانیم که فیزیوتراپی چیست، احتمالا حدس زدن جواب این سؤال برایتان کار سختی نخواهد بود زمانی که آسیب‌دیدگی یا بیماری شما منجر به درد، نقص جسمانی یا محدودیت حرکتی شود، می‌توانید از تخصص و کمک فیزیوتراپ بهره بگیرید. محدودیت سنی‌ای برای استفاده از خدمات این افراد وجود ندارد، اما فیزیوتراپ‌هایی هم هستند که به‌طور تخصصی بر روی جمعیت مشخصی از افراد کار می‌کنند: مثلا کودکان، سالمندان، ورزشکاران و… . صرف نظر از اینکه چند سال داشته باشید، زمانی که از لحاظ حرکتی دچار محدودیت و اختلال می‌شوید، می‌توانید در جلسات درمانی فیزیوتراپی شرکت کنید؛ در این جلسات وضعیت بدن‌تان ارزیابی می‌شود و بر اساس نتایج حاصل از آن، روش و تکنیک درمانی مناسب انتخاب خواهد شد تا به‌کمک آن کارکرد بدن‌تان از لحاظ حرکتی بهبود پیدا کند.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

کار فیزیوتراپیست ها چیست

فیزیوتراپیست ها برای فیزیوتراپی در منزل شرق تهران  در زمینه علم حرکت به تحقیق و مطالعه می پردازند و تلاش می کنند ریشه اصلی مصدومیت را پیدا کنند. این حرفه علاوه بر توانبخشی، شامل اصول جلوگیری از مصدومیت و تقویت سلامت و تندرستی می شود. فیزیوتراپیست ها برای رفع نیاز های افراد معمولا با یک تیم از دیگر متخصصان نظیر ارتوپدها، متخصصان تغذیه و علوم ورزشی و سلامت همکاری می کنند.

خدمات درمانی فیزیوتراپی در چه مکان‌هایی ارائه می‌شود

درباره مکان‌هایی است که خدمات درمانی وفیزیوتراپی این تخصص در آن‌ها ارائه می‌شود. تعداد این مکان‌ها بسیار زیاد است و به‌طور کلی، هرجا که افراد با محدودیت‌های حرکتی وجود داشته باشند، امکان پیدا کردن فیزیوتراپ‌ها هم در آن وجود دارد. از جمله این مکانها می‌توان به بیمارستان، خانه‌های پرستاری، کلینیک‌های درمان سرپایی، محل تمرین و فعالیت تیم‌های ورزشی، مدارس،  یا حتی فیزیوتراپی در منزل شرق تهران  در صورتی که به‌خاطر آسیب‌دیدگی یا بیماری نتوانیدخانه بیرون بروید.

مواردی که فیزیوتراپیست ها برای فیریوتراپی در منزل قرچک  می توانند به شما کمک کنند

۱-افزایش قدرت و انعطاف پذیری بدن
۲-افزایش تحرک و آزادی حرکت کردن
۳-تنفس راحت تر
۴-کاهش درد
۵-کمک به استقامت
۶-جلوگیری از مصدومیت

استفاده از تکنیک های فیزیوتراپی در منزل قرچک شما را قادر می کند که فعالیت هایی را که دوست دارید و برای تان اهمیت دارند را دوباره از سر بگیرید. تغییری که به دلیل مراجعه به فیزیکال تراپی حس می کنید معمولا بسیار محسوس است.

فیزیتراپی در منزل شرق تهران

فیریوتراپی درمنزل وارمین با ماساژ درمانی

ماساژ به معنای استفاده از دست‌ها برای ورز دادن بافت‌های آسیب‌دیدهٔ بدن، به‌منظور کاهش درد، افزایش گردش خون و کاهش گرفتگی عضلات است. تکنیک‌های متنوعی برای ماساژ دادن وجود دارد که از آن جمله می‌توان به ماساژ نقاط حساس و ماساژ بافت عمیق اشاره کرد و فیزیوتراپ، بسته به صلاحدید خود از میان‌شان انتخاب خواهد کرد.

کودکان و فیزیوتراپی در منرل قیام دشت

در رویه های فیزیوتراپی در منزل قیام دشت ، کودکان نیز جایگاه ویژه ای دارند. کودکانی که از مشکلات حرکتی رنج می برند یا مشکلات مربوط به وزن دارند می توانند از وسایل، تمرینات و برنامه های اختصاصی بهره ببرند. برای مثال، یک کودک می تواند برای تقویت تعادل و قدرت خود از تمرینات توانمند سازی نخاعی یا حرکت های عمده استفاده کند و یا از درون لوله های توپی شکل بخزد. در مورد نوزادانی که با خشکی گردن و شکل نامناسب سر درگیر هستند، والدین و کودک برای انجام تمرینات کششی و … به فیزیوتراپیست مراجعه می کنند.فیزیوتراپیست ها می توانند یا دارای مدارک دانشگاهی باشند و در ادامه در حوزه ی خاصی از فعالیت بدنی تخصص بگیرند و یا گواهی های آموزشی را از طریق گذراندن دوره های طولانی مدت در مراکز معتبر متفاوت کسب کنند.

استفاده از نواردرمانی کششی برای فیزیوتراپی در منزل شرق

بیشتر فیزیوتراپ‌ها نواردرمانی کششی را به‌منظور افزایش اثربخشی برنامهٔ توان‌بخشی مورد استفاده قرار می‌دهند. این نوارها از نوعی پارچهٔ انعطاف‌پذیر درست می‌شوند و زمانی که روی بدن از آن‌ها استفاده می‌شود، همراه با حرکات آن کش می‌آیند. نوار درمانی کششی کاربردهای مختلفی دارد؛ از آن جمله می‌توان به منقبض کردن عضلات، کاهش گرفتگی عضلات، کنترل کبودی‌ها و ورم‌ها و کاهش درد اشاره کرد.

این نوار مستقیما روی پوست بدن قرار می‌گیرد و هر نوار تا چند روز عمر می‌کند و در این مدت، نیازی به تعویض آن نیست. البته بهتر است کمی در استفاده از نوارهای درمانی کششی احتیاط کرد؛ چراکه پدیده‌ای نوظهور است و هنوز کاملا تأثیرگذاری آن ثابت نشده است.

 

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

استفاده از دستگاه فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

دستگاه الکتروتراپی دستگاهی است که با امواج الکتریکی مشکلات مختلف از جمله دردها و گرفتگی های عضلانی را کاهش می دهد. دستگاه الکتروتراپی به صورت پرتابل نیز وجود دارد که باعث شده فیزیوتراپی در منزل معنا پیدا کند. الکتروتراپی یکی از شاخه های مهم فیزیوتراپی است که امروزه می توانید به کمک آن ها بسیاری از مشکلات از جمله کمردرد ها، دردهای مفصلی، عضلانی، قاعدگی و … را بر طرف سازید. لازم به ذکر است دستگاه های قابل حمل یاد شده تمام امکانات دستگاه های موجود در مراکز درمانی که اندازه بزرگی دارند را دارا بوده و هیچ مشکلی برای استفاده توسط فیزیوتراپ ها ندارد.

فواید و مزایای خدمات فیزیوتراپی در منزل جنوب تهران

بیمار ممکن است خدمات فیزیوتراپی را به روش های مختلفی دریافت کند. اگر در بیمارستان بستری می باشد، درمان بوسیله درمانگر بیمارستان انجام می شود. در صورتی که بیمار توان حرکتی داشته باشد می تواند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کند. برخی از بیماران به دلیل وجود پاره ای از مشکلات قادر نیستند منزل را ترک کنند. برخی از ایم مشکلات را با هم بررسی می کنیم:

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

۱-ترک خانه منجر به خطرات بهداشتی در وضعیت بیمار می شود.
۲-تحرک عملکردی بیمار محدود است.
۳-بیمار برای حمل و نقل وسیله مناسب در دسترس ندارد.
۴-بیماران بعد از عمل جراحی مانند جایگزینی کل ران یا کل زانو
۵-بیمارانی که دچار سکته مغزی یا قلبی شده اند.
۶-بیماران پارکینسونی
۷-بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس
۸-بیماران مبتلا به اسکلروز جانبی جانبی آمیوتروفیک (ALS)
۹-بیمارانی که دچار شکستگی های حاد شده اند. این بیماران می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل  شرق لذت ببرند. فیزیوتراپیست در منزل درمان را انجام می دهد و کمک می کند بیمار توانایی های خود را بدست آورد. فیزیوتراپی در منزل خدمتی است که پزشک معالج آن را تجویز می کند. اکثر بیمه های درمانی این خدمات را پوشش می دهند.

دکتر حامد احمدی گل _ متخصص فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =