فیزیوتراپی در منزل شرق تهران | حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*

فیزیوتراپی توسط خانم
فیزیوتراپی در منزل توسط خانم | حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
ژوئن 19, 2019
درمان سکته مغزی در منزل – ۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱
ژوئن 24, 2019
فیزیوتراپی در منزل شرق

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران : اول بهتر است بدانیم که فیزیوتراپی چیست، احتمالا حدس زدن جواب این سؤال برایتان کار سختی نخواهد بود زمانی که آسیب‌دیدگی یا بیماری شما منجر به درد، نقص جسمانی یا محدودیت حرکتی شود، می‌توانید از تخصص و کمک فیزیوتراپ بهره بگیرید. محدودیت سنی‌ای برای استفاده از خدمات این افراد وجود ندارد، اما فیزیوتراپ‌هایی هم هستند که به‌طور تخصصی بر روی جمعیت مشخصی از افراد کار می‌کنند: مثلا کودکان، سالمندان، ورزشکاران و… . صرف نظر از اینکه چند سال داشته باشید، زمانی که از لحاظ حرکتی دچار محدودیت و اختلال می‌شوید، می‌توانید در جلسات درمانی فیزیوتراپی شرکت کنید؛ در این جلسات وضعیت بدن‌تان ارزیابی می‌شود و بر اساس نتایج حاصل از آن، روش و تکنیک درمانی مناسب انتخاب خواهد شد تا به‌کمک آن کارکرد بدن‌تان از لحاظ حرکتی بهبود پیدا کند.

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

کار فیزیوتراپیست ها چیست

فیزیوتراپیست ها برای فیزیوتراپی در منزل در زمینه علم حرکت به تحقیق و مطالعه می پردازند و تلاش می کنند ریشه اصلی مصدومیت را پیدا کنند. این حرفه علاوه بر توانبخشی، شامل اصول جلوگیری از مصدومیت و تقویت سلامت و تندرستی می شود. فیزیوتراپیست ها برای رفع نیاز های افراد معمولا با یک تیم از دیگر متخصصان نظیر ارتوپدها، متخصصان تغذیه و علوم ورزشی و سلامت همکاری می کنند.

خدمات درمانی فیزیوتراپی در چه مکان‌هایی ارائه می‌شود

درباره مکان‌هایی است که خدمات درمانی وفیزیوتراپی این تخصص در آن‌ها ارائه می‌شود. تعداد این مکان‌ها بسیار زیاد است و به‌طور کلی، هرجا که افراد با محدودیت‌های حرکتی وجود داشته باشند، امکان پیدا کردن فیزیوتراپ‌ها هم در آن وجود دارد. از جمله این مکانها می‌توان به بیمارستان، خانه‌های پرستاری، کلینیک‌های درمان سرپایی، محل تمرین و فعالیت تیم‌های ورزشی، مدارس،  یا حتی فیزیوتراپی در منزل شرق تهران  در صورتی که به‌خاطر آسیب‌دیدگی یا بیماری نتوانیدخانه بیرون بروید.

مواردی که فیزیوتراپیست ها برای فیریوتراپی در منزل قرچک  می توانند به شما کمک کنند

۱-افزایش قدرت و انعطاف پذیری بدن
۲-افزایش تحرک و آزادی حرکت کردن
۳-تنفس راحت تر
۴-کاهش درد
۵-کمک به استقامت
۶-جلوگیری از مصدومیت

استفاده از تکنیک های فیزیوتراپی در منزل قرچک شما را قادر می کند که فعالیت هایی را که دوست دارید و برای تان اهمیت دارند را دوباره از سر بگیرید. تغییری که به دلیل مراجعه به فیزیکال تراپی حس می کنید معمولا بسیار محسوس است.

فیزیتراپی در منزل شرق تهران

فیریوتراپی درمنزل وارمین با ماساژ درمانی

ماساژ به معنای استفاده از دست‌ها برای ورز دادن بافت‌های آسیب‌دیدهٔ بدن، به‌منظور کاهش درد، افزایش گردش خون و کاهش گرفتگی عضلات است. تکنیک‌های متنوعی برای ماساژ دادن وجود دارد که از آن جمله می‌توان به ماساژ نقاط حساس و ماساژ بافت عمیق اشاره کرد و فیزیوتراپ، بسته به صلاحدید خود از میان‌شان انتخاب خواهد کرد.

کودکان و فیزیوتراپی در منرل قیام دشت

در رویه های فیزیوتراپی در منزل قیام دشت ، کودکان نیز جایگاه ویژه ای دارند. کودکانی که از مشکلات حرکتی رنج می برند یا مشکلات مربوط به وزن دارند می توانند از وسایل، تمرینات و برنامه های اختصاصی بهره ببرند. برای مثال، یک کودک می تواند برای تقویت تعادل و قدرت خود از تمرینات توانمند سازی نخاعی یا حرکت های عمده استفاده کند و یا از درون لوله های توپی شکل بخزد. در مورد نوزادانی که با خشکی گردن و شکل نامناسب سر درگیر هستند، والدین و کودک برای انجام تمرینات کششی و … به فیزیوتراپیست مراجعه می کنند.فیزیوتراپیست ها می توانند یا دارای مدارک دانشگاهی باشند و در ادامه در حوزه ی خاصی از فعالیت بدنی تخصص بگیرند و یا گواهی های آموزشی را از طریق گذراندن دوره های طولانی مدت در مراکز معتبر متفاوت کسب کنند.

استفاده از نواردرمانی کششی برای فیزیوتراپی در منزل شرق

بیشتر فیزیوتراپ‌ها نواردرمانی کششی را به‌منظور افزایش اثربخشی برنامهٔ توان‌بخشی مورد استفاده قرار می‌دهند. این نوارها از نوعی پارچهٔ انعطاف‌پذیر درست می‌شوند و زمانی که روی بدن از آن‌ها استفاده می‌شود، همراه با حرکات آن کش می‌آیند. نوار درمانی کششی کاربردهای مختلفی دارد؛ از آن جمله می‌توان به منقبض کردن عضلات، کاهش گرفتگی عضلات، کنترل کبودی‌ها و ورم‌ها و کاهش درد اشاره کرد.

این نوار مستقیما روی پوست بدن قرار می‌گیرد و هر نوار تا چند روز عمر می‌کند و در این مدت، نیازی به تعویض آن نیست. البته بهتر است کمی در استفاده از نوارهای درمانی کششی احتیاط کرد؛ چراکه پدیده‌ای نوظهور است و هنوز کاملا تأثیرگذاری آن ثابت نشده است.

 

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

استفاده از دستگاه فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

دستگاه الکتروتراپی دستگاهی است که با امواج الکتریکی مشکلات مختلف از جمله دردها و گرفتگی های عضلانی را کاهش می دهد. دستگاه الکتروتراپی به صورت پرتابل نیز وجود دارد که باعث شده فیزیوتراپی در منزل معنا پیدا کند. الکتروتراپی یکی از شاخه های مهم فیزیوتراپی است که امروزه می توانید به کمک آن ها بسیاری از مشکلات از جمله کمردرد ها، دردهای مفصلی، عضلانی، قاعدگی و … را بر طرف سازید. لازم به ذکر است دستگاه های قابل حمل یاد شده تمام امکانات دستگاه های موجود در مراکز درمانی که اندازه بزرگی دارند را دارا بوده و هیچ مشکلی برای استفاده توسط فیزیوتراپ ها ندارد.

فواید و مزایای خدمات فیزیوتراپی در منزل جنوب تهران

بیمار ممکن است خدمات فیزیوتراپی را به روش های مختلفی دریافت کند. اگر در بیمارستان بستری می باشد، درمان بوسیله درمانگر بیمارستان انجام می شود. در صورتی که بیمار توان حرکتی داشته باشد می تواند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کند. برخی از بیماران به دلیل وجود پاره ای از مشکلات قادر نیستند منزل را ترک کنند. برخی از ایم مشکلات را با هم بررسی می کنیم:

فیزیوتراپی در منزل شرق تهران

۱-ترک خانه منجر به خطرات بهداشتی در وضعیت بیمار می شود.
۲-تحرک عملکردی بیمار محدود است.
۳-بیمار برای حمل و نقل وسیله مناسب در دسترس ندارد.
۴-بیماران بعد از عمل جراحی مانند جایگزینی کل ران یا کل زانو
۵-بیمارانی که دچار سکته مغزی یا قلبی شده اند.
۶-بیماران پارکینسونی
۷-بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس
۸-بیماران مبتلا به اسکلروز جانبی جانبی آمیوتروفیک (ALS)
۹-بیمارانی که دچار شکستگی های حاد شده اند. این بیماران می توانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل  شرق لذت ببرند. فیزیوتراپیست در منزل درمان را انجام می دهد و کمک می کند بیمار توانایی های خود را بدست آورد. فیزیوتراپی در منزل خدمتی است که پزشک معالج آن را تجویز می کند. اکثر بیمه های درمانی این خدمات را پوشش می دهند.

 مهمترین فواید ویزیت در منزل چیست 

از مهم ترین فواید درمان در منزل نسبت به درمان در ب کلینیک می توان به   :

** از بین رفتن هزینه هتلینگ در مراکز . کلینیک ها و بیمارستان ها

** دوری از فضای آلوده و عفونت زای و مراکز و کلینیک و  بیمارستان ها

** همراهی کادر پزشکی از شروع بیماری تا پایان دوران نقاهت

** عدم آسیب دیدگی جسمی بیمار بدلیل انتقال او از منزل  به کلینیک و مراکز، بیمارستان

** عدم آسیب رسانی آلودگیهای زیستی و ترافیکی به بیمار

** آرامش خاطر و رضایت بیمار بدلیل حضور در جمع حمایتی  خانواده ی خود

** استفاده از تغذیه سالم و مفید

** رسیدگی بیشتر و در نتیجه درمان دقیق تر بیمار

اولین جلسه فیزیوتراپی در منزل شرق  چگونه است 

 اولین جلسه  فیزیوتراپی در منزل شرق تقریبا ۴۵ دقیقه طول خواهد کشد،  فیزیوتراپ  مشکل بیمار را به دقت  ارزیابی خواهد کرد . با ارزیابی سوابق پزشکی و معاینه فیزیکی بیمار  فیزیوتراپ  به درک کاملی از مشکل فرد خواهد رسید و برنامه یا طرحی دقیقی  برای درمان او در نظر خواهد گرفت .

برای فیزیوتراپی در منزل شرق باید به نکاتی توجه کرد از جمله ان میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

** انتخاب محل مناسب در خانه  : 

برای انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل شرق باید محیط مناسبی در نظر گرفته شود که نور و دمای مناسبی داشته باشد . هم چنین انکان دارد  متخصص فیزیوتراپی  با خود وسیله هایی را به خانه تان  بیاورد که باید فضای کافی برای جابه جا شدن و تمرینات فیزیوتراپی وجود داشته باشد .

** آرامش و سکوت خانه :

در طی جلسات فیزیوتراپی در خانه  باید آرامش و سکوت وجود داشته باشد که این موضوع اهمیت زیادی دارد . حضور بچه هلی خردسال  در محل فیزیوتراپی و یا ورود افراد سرزده به محل می تواند آرامش را از هر دو طرف یعنی هم بیمار و هم فیزیوتراپیست بگیرد . همپین باید تلفن و موبایل خاموش باشد تا  متخصص فیزیوتراپ بر روی کار خود تمرکز داشته باشد.

** اهداف درمانی در فیزیوتراپی در منزل  :

قبل از شروع به تمرینات  فیزیوتراپی باید هدف از این کار مشخص شود. کاهش درد و بهبودی یک هدف کلی در  انجام فیزیوتراپی است .  پس باید هدف دقیقا مشخص شود

بطور مثال اگر قبلا  فرد بیمار ورزش خاصی انجام میداده است و میخواهد دوباره ادامه دهد و یا این که می خواهد براحتی از پله ها بالا و پایین رود و یا بدود . همه این موضوعات باید در جلسه اول به فیزیوتراپ گفته شود .

** برنامه فیزیوتراپی در خانه  خود را بدانید :

اکثر  افراد  ازمتخصص فیزیوتراپی  خود برنامه تمرینی  دقیقی را دریافت میکنند .  بابد توجه داشته باشید که شما زمانی به اهداف توان بخشی و درمانی  خود میرسید که برنامه تمرینی و توصیه های دقیق  متخصص خود  را با دقت گوش کرده و انجام دهید .

فیزیوتراپی برای زنان باردار

فیزیوتراپی در زنان باردار برخلاف آن چه تصور میشود ، بسیار مفید است. بارداری بعنوان یک روند طبیعی  بخشی از زندگی زن هاستکه حدود چهل  هفته طول کشیده و به سه قسمت ۳ ماهه تقسیم میشود . بارداری همراه با تغییرات قابل توجه جسمی و روحی   برای خانمها همراه است و در این برهه  باید توجه کرد که عدم آگاهی از این تغییرات و چگونگی مقابله با مشکلات احتمالی که بر اثر این تغییرات ایجاد می شود، ممکنست منجر به بروز صدماتی  جبران ناپذیر شوند که گاهی آثارش می تواند مادر را حتی تا سالها پس از زایمان  دچار مشکلاتی زودرس  کند  که معمولا در دوران پیری گریبانگیر مادران  میشود.
نکته ای  قایل توجه دیگر که باید به آن اشاره کرد نحوه  زایمان مادران است که معمولا به علت عدم آگاهی آنان از روش ها ی مختلف تسهیل زایمان ، با درد و مشکلات بعدی همراه ست زنان باردار غالبا به خاطر تغییرات بارداری دچار درد در ستون فقرات میشوند و نیاز به فیزیوتراپی پیدا می کنند . با استفاده از این روش درمانی احتمال زایمان سزارین در آنها کاهش پیدا خواهد کرد

عوارض شایع در دوره بارداری چیست

 از جمله عوارض شایع ی  که در دوره بارداری و پس از زایمان رخ میدهد  کمر درد ست که عمدتا  بدلیل نحوه قرار گیری جنین در رحم مادر میباشد .از دیگر عوارض میتوان به درد هایی در ناحیه ستون فقرات ، ایجاد اختلال و درد در مفصلهای لگن ، ایجاد ضعفهایی در قسمت های عضلانی شکم ، از بین رفتن قدرت تمامی مفاصل بدن و به وجود آمدن واریس در اندام های تحتانی که به دلیل کم تحرکی می باشد، اشاره کرد . تمامی این عوارض با انجامو فیزیوتراپی در خانه  و یا در مراکز  معتبر پزشکی درمانی  قابل درمان و پیش گیری میباشد .

فواید فیزیوتراپی در خانه  برای خانمهای  باردار

فیزیوتراپی برای رفع مشکلات دوران بارداری اهمیت زیادی دارد . فیزیوتراپی به خاطر ارائه تمرینات ورزشی خاص ، خانم های  باردار را برای تحمل دوران بارداری آماده میکند.

از جمله فوایدی که فیزیوتراپی در خانم  باردار دارد به شرح ذیل میباشد :

** سهولت در زایمان و کاهش نیاز به انجام جراحی
** کاهش استرس مادر
** کنترل افزایش وزن مادر
** کاهش یافتن زمان زایمان
**بالا رفتن استقامت قلبی و عروقی
** کاهش ناراحتی های این دوره از جمله :
خستگی ، تهوع ، ورم اندام ، گرفتگی ، درد پا ها و کمر
بعد از تایید حامل گی میتوان به مراکز فیزیوتراپی  و درخواست متخصص حرفه ای با تجربه برای کاردرمانی و فیزیوتراپی در خانه  را داد . زمان ایده آل برای ارجاع خانمهای  باردار هفته ۱۲ تا ۱۴ بارداری میباشد . در صورت مراجعه بموقع میتوانید از عواقب بعدی پیش گیری نمایید .
تمرین در حین بارداری و پس از زایمان ، برای بحداقل رساندن اختلالات و کمک به مادر جهت حفظ عملکرد مطلوب طراحی میشود . انجام تمرینات بارداری در آب به شدت توصیه میشود . چون برای مادر بسیار ایمن است ، و دمای بدن او بیش از حد بالا نمیرود . تمرینات فیزیوتراپی در خانم های  باردار مزایای زیادی بهمراه دارد .

 

فیزیوتراپی در منزل برای این افراد توصیه می شود

خدمات فیزیوتراپی در منزل برای تمامی افراد قابل استفاده بوده و مزایای خاص خود را دارا می باشد اما برای این افراد بیشتر از دیگران توصیه می شود

-افراد کهنسال که توانایی حرکتی محدودتری دارند و یا برای جابجایی نیاز به کمک و همراه دارند

-افرادی که آسیب دیدگی شدید دارند

-افرادی که پزشک متخصص به آنها اجازه جابجایی نمی دهد

-خانم های باردار

تعداد جلسات فیزیوتراپی باید با چه فاصله باشد

بهتر است تعداد جلسات فیزیوتراپی با فاصله روزانه انجام شود. بهتر است  فیزیوتراپی در هفته دو تا سه جلسه فیزیوتراپی مشخص شده است و هر جلسه حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می برد. تمامی فیزیوتراپی بدن به روش های درمانی خاص مربوط نمی شود و بخشی از آن به ورزش و تمرینات فیزیوتراپی بدن مربوط می شود. این تمرینات در خانه و توسط فیزیوتراپیست یا یک شخص آموزش دیده از اطرافیان بیمار صورت می گیرد. حتی بعد از درمان نیز توصیه می شود که بیمار این تمرینات ورزشی را حتما در خانه انجام دهد.

خدمات فیزیوتراپی در منزل

انواع خدمات فیزیوتراپی در خانه جهت درمان دیسک کمر و گردن ، آسیب‌های مفصلی، پوکی استخوان ، صدمات نورولوژی، مانند ام اس ، پارکینسون ، گیلن باره ، فلج بلز صورت ، فلج مغزی و نخاعی و… از جمله خدمات کلینیک فیزیوتراپی دایان به ‌شمار می‌روند.

 

 فواید فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل

در فیزیوتراپی در منزل برای افراد سکته مغزی نیاز به جا بجایی بیمار نیست و این مشکل با حضور درمان گران حرفه ای و مجرب  در منزل حل خواهد شد .

در زمان فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل  وضعیت روحی بیمار بسیار بهتر خواهد شد زیرا انتظار و خستگی در ترافیک شهری عملا حذف میشود و به علاوه محیط خانه ارامش ذهنی در بیمار ایجاد میکند متخصصین فیزیوتراپی  زمان بیشتری جهت درمان بیمار در منزل خواهند داشت .

دکتر حامد احمدی گل _ متخصص فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + چهار =