فیزیوتراپی در منزل تهران|حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*

فیریوتراپی سکته مغزی
فیزیوتراپی سکته مغزی | حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
خرداد ۲۱, ۱۳۹۸
کاردرمانی در منزل
کاردرمانی در منزل|حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
خرداد ۲۷, ۱۳۹۸

فیزیوتراپی در منزل تهران

فیزیوتراپی در منزل تهران :خوشبختانه امروزه  شهروندان تهرانی  می توانند در اسرع وقت از طریق برقراری ارتباط با مرکز توانبخشی معتبر از خدماتی عالی بهره مند شوند. مهم‌ترین مزایایی که دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران  برای شهروندان دارد شامل موارد زیر می باشد :

فیزیوتراپی در منزل تهران

۱-با توجه به این که بیمارانی که سکته مغزی وقلبی  را رد کرده‌اند، منع حرکتی دارند. ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران این امکان را فراهم می‌کند که نیازی به جابجایی بیمار نباشد.

در این روش دستگاه‌هایی به منظور ارائه خدمات فیزیوتراپی به منزل بیمار برده می‌شوند تا تمام خدمات توابخشی به بهترین نحو ممکن ارائه شوند.

۲-فیزیوتراپیست ها برای رفت و آمد به منزل بیماران هزینه مضاعفی دریافت نمیکنند و شخص باید صرفاً هزینه استفاده از خدمات فیزیوتراپی در خانه را پرداخت کند.

۳-در مراکز توانبخشی کلیه خدمات به صورت هم‌زمان به چندین بیمار ارائه می‌شود و به دلیل کمبود وقت ممکن است کیفیت خدمات ارائه شده کاهش پیدا کند؛

اما در روش فیزیوتراپی در منزل تهران  کلیه تجهیزات تنها برای یک بیمار ارائه می‌شوند و فیزیوتراپیست ها تنها وظیفه فیزیوتراپی یک نفر را بر عهده دارند؛ بنابراین کیفیت خدمات دریافتی بیشتر خواهد بود و تأثیر بیشتری در روند بهبود بیمار خواهد داشت.

اهمیت فیزیوتراپی در منزل چیست

فیزیوتراپی در منزل :  یکی از خدمات درمانی ارزشمند است که به بیماران ارائه میشود. بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری هایی مانند سکته مغزی، ام اس، فلج مغزی و یا افراد سالمند دچار درجاتی از مشکلات حرکتی هستند. فیزیوتراپی در منزل می تواند مناسب ترین راه برای دریافت خدمات فیزیوتراپی برای این دسته از افراد می باشد.

با دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل  تهران نیازی به جابجایی بیمار و بروز مشکلات برای وی و اطرافیان نیز نبوده و بیمار می تواند براحتی در کنار اعضای خانواده خدمات فیزیوتراپی در منزل را دریافت کند. برای دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران  تنها از متخصص فیزیوتراپی دارای تجربه و تخصص لازم کمک بگیرید تا بهترین نتیجه درمانی حاصل شود.

فیزیوتراپی در منزل تهران

چه مواقعی به خدمات فیزیوتراپی در منزل نیاز داریم

توانایی حرکت کردن و انجام کارها از مهم‌ترین قسمت‌های زندگی هر فرد است. فیزیوتراپی علمی است که می‌تواند به بیمار کمک کند از آسیب‌دیدگی بیشتر و حتی عمل‌های جراحی و مصرف دارو جلوگیری کند. برخی از مواردی که باعث می‌شود به خدمات فیزیوتراپی ویزیت در منزل نیاز داشته باشیم بدین شرح است:

۱-زمانی‌که بیمار پس از جراحی به فیزیوتراپی نیاز دارد.
۲-زمانی‌که فرد مشکلات حرکتی دارد.
۳-زمانی‌که فرد مشکلات ارتوپدیک دارد.
۴-زمانی‌که فرد دچار آسیب‌دیدگی یا شکستگی شده است.
در برخی موارد بیمار به دلیل مشکلات قلبی، ریوی و دیابت به فیزیوتراپی ریه در منزل یا فیزیوتراپی قلب در منزل نیاز دارد. همچنین در برخی موارد جابه‌جا کردن سالمندان کار مشکلی است و بهتر است از خدمات فیزیوتراپی سالمندان در منزل استفاده کنیم.

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست

۱-فیزیوتراپیست های  مجموعه درمانی دارای تمامی تجهیزات لازم برای اجرای کامل و دقیق پروسه درمانی بیماران را به همراه دارند، لذا دسترسی به این خدمات نعمت بزرگی است که در اختیار افراد معلول یا کم توان و سایر بیماران نیازمند قرارداده شده است.

۲-عدم پرداخت کردن هیچگونه هزینه مازاد برای رفت و آمد و صرفه جویی در هزینه ها یکی از بارزترین ویژگی هایی است که می تواند برای بیمارانی که توان مالی بالایی ندارند بسیار ارزنده و رضایت بخش باشد.

۳-بسیاری از بیمارانی که سکته کرده اند دیگر توان حرکت کردن ندارند و جابجا شدن برای این بیماران یک معضل بزرگ است.

در نتیجه خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران می تواند بزرگ ترین و شایسته ترین کمکی باشد که می توان به بیماران این چنینی کرد تا به بهترین نحو گام های درمانی را طی کنند و به سلامت کامل برسند.

نکات مهم درباره فیزیوتراپی در منزل

۱-به دلیل مراجعات زیادی که به کلینیک ها و مراکز توانبخشی در شهر بزرگی مثل تهران می شود و بعلت  ازدحام زیادی  که وجود دارد، خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران به نفع بیماران بخصوص سالمندان می باشد.بدین ترتیب آن ها از تحمل بسیاری از مشکلات جانبی و حاشیه هایی که در این مراکز وجود دارد به دور خواهند ماند.

۲-همچنین این شلوغی بیش از حد در این  کلانشهر هایی مانند تهران موجب می شود تا بصورت همزمان خدمات به چندین نفر ارائه داده شود و تمرکز فیزیوتراپیست بر روی تشخاص  مختلف تقسیم شود،در صورتی که خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران با تمرکزفیزیوتراپ ها  تنها بر روی یک بیمار همراه است و بدون استثناء می توان از کیفیت بالاتری در دریافت این خدمات بهره مند شد.

۳-جلسات درمانی خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران که به گونه ای کاملا حرفه ای و تخصصی برای بیمار اجرا می شود همانند یک جلسه خصوصی آموزش تمرینات به بیمار است که به او کمک می کند دقیق و صحیح حرکات را انجام داده و در نتیجه روند بهبودی بسیار سریع تر اجرا گردد.

 

فیزیوتراپی در منرل تهران

درمان با فیزیوتراپی  به طور کلی به سه گروه اصلی تقسیم می‌شود

۱-تمرین درمانی :

فیزیوتراپیست به وسیله تجویز؛ انجام و آموزش ورزش های درمانی خاص؛ ماساژ؛ ورزش در آب (آب‌درمانی)؛ اقدام به درمان بیمار یا افزایش سطح سلامت می‌کند.

۲-الکتروتراپی :

درمان به وسیله دستگاه های ویژه انجام می‌شود این دستگاه ها معمولاً امواج خاصی را (امواج مایکرو ویو؛ امواج کوتاه رایویی؛ امواج مافوق صوت؛ امواج الکتریکی) که همگی توسط دستگاه به شکل خاصی تولیدشده و تغییر می‌یابند

۳-مهارت های درمان با دست

آموزش فیزیوتراپی در منزل تهران

همانطور که گفته شد دریافت این خدمات در منزل تهران برای بیماران جنبه آموزشی دارد در نتیجه بیماران هنگامی که در منزل وقت آزاد دارند می توانند به طور کامل به انجام حرکات بپردازند و بر سرعت پیشرفت بهبودی خود بیفزایند.

حرکات آموزش داده شده به فرد با توجه به نوع بیماری که دارد و عضو آسیب دیده می تواند برای بیماران مختلف کاملا متفاوت و تخصصی باشد.آموزش این حرکات و تمرینات به گونه ای است که فرد کاملا توان انجام آن ها را به تنهایی داشته باشد و برای انجام مجددشان نیاز به توضیحات تکمیلی یا اجرای دوباره توسط درمانگر نباشد.

پس از هر جلسه درمانی تمامی تاثیراتی که باید بر روی عضو آسیب دیده نمایان شود توسط فیزیوتراپیست ارزیابی می شود تا میزان بهبودی و تصمیمی درست برای ادامه روند اجرای تمرینات گرفته شود.

فیریوتراپی در منرا

قیمت فیزیوتراپی در منزل تهران

۱-هزينه نهايي و قیمت فیزیوتراپی در منزل تهران  پس از بازديد و شرايط و وضعيت مورد نظر بيمار مشخص مي شود،

۲-هزينه فيزيوتراپ با توجه به شرايطي كه شما براي فيزيوتراپي از بيمارتان در نظر مي گيريد و تجهيزات استفاده شده متفاوت خواهد بود.

۳-شما مي توانيد بعد از ثبت سفارش خود و پس از بازديد متخصص از شرايط بيمار، به صورت آنلاين، اعتباری و يا به صورت نقدي مبلغ هزينه مربوط به انجام سرويس را پرداخت نماييد.

۴-سفارش آنلاین خدمات ماساژ درمانی و فیزیوتراپی به کاهش هزینه‌های رفت‌وآمد و جابه‌جایی بیمار کمک خواهد کرد. همچنین شما می‌توانید هزینه هر جلسه فیزیوتراپی را در بالای همین صفحه مشاهده کنید.

ایا تعرفه فیزیوتراپی در منزل تهران برای بیمار  مقرون به صرفه خواهد بود

تعرفه فیزیوتراپی در منزل تهران  : اکثرا   در این مواقع بیماران و خانواده هایشان  هزینه رفت و آمد به مراکز  و کلینیک های درمانی را زیر نظر دارند و اگر  بتوانند از خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران  بهره مند شوند بسیاری از هزینههای رفت و آمد آنها قطعا  از بین  خواهد رفت و بظور قطع  مقرون به صرفه تر خواهد بود
اللخصوص  اینکه آسایش بیشتری برای بیماران فراهم یه همراه خواهد داشت  این موضوع برای بیمارانیست  که توان تحمل ترافیک  و شلوغی و ظرفیتهای پر مراکز درمانی و رفت و آمد های وقت گیر را ندارند بسیار قابل توجه میباشد. بدین ترتیب هم از لحاظ زمان و هم از لحاظ هزینه ای برای بیماران مقرون به صرفه خواهد بود.

اولین جلسه فیزیوتراپی در منزل چگونه است

در اولین جلسه  درکه تقریبا ۴۵ دقیقه طول میکشد و. متخصص فیزیوتراپی  حرفه ای  مشکل بیمار را به دقت  ارزیابی و بررسی  خواهد کرد. با ارزیابی سوابق پزشکی  و معاینه فیزیکی فرد  بیمار ، متخصص فیزیوتراپی  به درک کاملی از مشکل بیمار خواهد رسید و برنامه یا طرحی دقیقی  برای درمان او در نظر خواهد گرفت.
برای فیزیوتراپی در منزل   تهران باید به نکاتی توجه کرد از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

** انتخاب محل مناسب در منزل :

برای انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل باید محیط مناسبی در نظر گرفته شود که نور و دمای مناسبی داشته باشد. همچنین ممکن است متخصص فیزیوتراپی  با خود وسیله هایی را به منزل شما بیاورد که می بایست فضای کافی برای جابجا شدن و تمرینات فیزیوتراپی وجود داشته باشد.

** آرامش و سکوت منزل :

در طی جلسات فیزیوتراپی باید آرامش و سکوت وجود داشته باشد که این موضوع اهمیت زیادی دارد. حضور کودکان در محل فیزیوتراپی و یا ورود افراد سرزده به محل میتواند آرامش را از هر دو طرف یعنی هم بیمار و هم درمانگر بگیرد. همپین باید تلفن و موبایل خاموش باشد تا متخصص فیزیوتراپی  بر روی کار خود تمرکز داشته باشد.

** اهداف درمانی :

قبل از شروع به تمرینات  فیزیوتراپی باید هدف از این کار مشخص شود. کاهش درد و بهبودی یک هدف کلی در  انجام فیزیوتراپی است.  پس باید هدف دقیقا مشخص شود
کثلا  اگر قبلا بیمار ورزش خاصی انجام می داده است و می خواهد دوباره ادامه دهد و یا این که میخواهد به راحتی از پله ها بالا و پایین رود و یا بدود. همه این موضوعات باید در جلسه اول به فیزیوتراپیست گفته شود.

** برنامه فیزیوتراپی خود را بدانید :

بیشتر بیماران ا زدرمانگز   خود برنامه تمرینی  دقیقی را دریافت میکنند.  بابد توجه داشته کنید که شما زمانی به اهداف توان بخشی و درمانی  خود میرسید که برنامه تمرینی و توصیه های دقیق  درمانگر خود  را با دقت گوش کرده و انجام دهید.

فیزیوتراپی در منزل برای بیماران با مشکلات مادر زادی 

متخصصان در طرح توانبخشی در منزل برای مناطق مختلف شهر تهران مانند قسمت شلوغ شهر تهران به بررسی، تشخیص و ارائه ی برنامه ی  دقیق درمانی  مناسب برای برطرف نمودن بیماری فعلی شما میپردازند.

مشکلات مادرزادی که  میان کودکان شایع است اغلب نیاز به ادامه و تکمیل مراحل درمان دارند. مشکلات مادرزادی مانند:

فلج مغزیهای مادرزادی و مشکلات اسکلتی استخوانی در سنین کودکی ، اگر به جراحی نیاز داشته باشند حتما باید از خدمات فیزیو تراپی در منزل  تهران برای تکمیل درمان استفاده کنند . بسیاری از این دسته مشکلات ، اگر با روشهای فیزیوتراپی در منزل   تهران کنترل نشوند  تاثیرات  عمل جراحیشان  هم ممکن است از بین برود و  عمل جراحیشان  هم امری بیفایده به نظر برسد و هم چنین بیمار به شرایط حاد اولیه بیماری خود برگردد.

فیزیوتراپی نورولوژیک چیست

فیزیوتراپی مغز و اعصاب یک درمان توان بخشی به حساب میآید که بر روی کار با بیماران مبتلا به اختلالات یا بیماریهای مغز و اعصاب تمرکز دارد. این خدمات برای بیمارانی که دارای برخی بیماریها از جمله بیماری آلزایمر ، آسیب مغزی و  فلج مغزی ، ام اس ، بیماری پارکینسون ، آسیب نخاعی و سکته مغزی هستند مناسب است

مشکلات معمول  افراد بیماران مبتلا به اختلالات عصبی شامل :

فلجی ، اختلال در بینایی ، تعادل ضعیف ، ناتوانی حرکتی ، و از دست دادن قابلیت تحرک مستقل و بدون کمک دیگران میباشد. متخصصین توان بخشی با این بیماران کار میکنند تا این اختلالات را بهبود بخشند.

اهمیت درمان بیماران نورولوژی با فیزیوتراپی

در برخی از بیمارهای نورولوژیک نظیر نوروپاتی های محیطی ، سکته مغزی ، فلج عصب صورتی یا همان بلز، پارکینسون و  مداخلات درمانی فیزیوتراپی نقش بسیار حیاتی در بر گرداندن بیمار به زندگی طبیعی ایفا میکنند. در مواردی مانند پارکینسون که مشکلات تعادلی مانع حرکت و فعالیت عادی بیمار شده است تمرین درمانی بویژه تمرینات مخصوص حفظ حس عمقی و تمرینات تعادلی بسیار ضروری و مهم  است.

 

حامد احمدی گل _ متخصص فیزیوتراپی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 8 =