فیزیوتراپی در منزل درغرب تهران ۸۳۳۲۸۲۱–۰۹۱۲

فیزیوتراپی زانو در منزل
فیزیوتراپی زانو در منزل | حامد احمدی گل *۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
فوریه 20, 2019
فیزیوتراپی درمنزل در غرب تهران

فیزیوتراپی در منزل درغرب تهران

فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران: ما دراین مقاله به چگونگی انجام فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران تهران و نقش فیزیوتراپیست در بهبود بیماری می پردازیم.

فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران نوعی بازپروری می باشد که این بازپروری می تواند:

 • بازپروری فیزیکی باشد که به آن فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران می گویند
 • بازپروری روحی باشد مثل عملی که در مراکز بازپروری بر روی مجرمان اجتماعی انجام می گیرد.
 • بازپروری دارویی باشد مانند بازپروری اعتیاد

فیزیوتراپی درمنزل در غرب تهران

 هدف فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران

 هدف فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران یا بازپروری فیزیکی استفاده از روش های فیزیکی غیرتهاجمی (بدون آسیب به بافت) جهت بهبود کارکرد سیستم حرکتی فرد و بازگرداندن او به وضعیت قبل از بیماری است. البته محدوده فعالیت فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران بیش از فقط سیستم حرکتی است.

 • فیزیوتراپی در منزل  بر روی عضلات، استخوان ها و مفاصل در مان های فیزیکی انجام می دهد همانند بهبود درد کمر، دردهای مفاصل، آسیب های ورزشی و درمان سریع تر و بهتر سیستم حرکتی پس از جراحی های انجام شده بر روی روی آن میشود.
 • همچنین فیزیوتراپی در منزل  با بهبود کارکرد سیستم تنفسی کمک به در مان بیماران مبتلا به آسم ، برونشیت و آمفیزم می کند
 • فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران به درمان ضربات وارد شده به سر، سکته مغزی، آسیب های وارد شده به نخاع، پارکینسون، ام اس و یا بازپروری بیمار بعد از جراحی مغز کمک می رساند.

ماهیت فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران

فیزیوتراپی در منزل ، فراهم کننده خدمات برای مردم و جمعیت ها می‌باشد تا حداکثر حرکت و توانایی عمل(Movement and functional ability ) را در طول دوران زندگی حفظ  نماید و یا توسعه داده و به حال اول بر گرداند. فیزیوتراپی داخل منزل در غرب تهران شامل ارایه خدماتی برای حرکت و عملکرد فرد می باشد که توسط فرآیند پیری یا صدمات و بیماریها، مورد تهدید قرار می‌گیرند. حرکت(Movement)  کامل و کارآمد در قلب چیزی قرار دارد که از آن به عنوان سلامتی نام برده می‌شود.

فیزیوتراپی در منزل به شناسایی و افزایش پتانسیلهای حرکتی برای بهبود، پیشگیری(Prevention)، درمان و نوتوانی، می‌پردازد. فیزیوتراپی داخل منزل  شامل اثرات متقابل فیزیوتراپیست، بیمار و خانواده آنها و یا سایر افرادی می‌باشد که از بیمار مراقبت می‌کنند تا بتوانند پتانسیلهای حرکتی بیمار را ارزیابی کرده و در ایجاد اهداف مورد نظر همه با استفاده از دانش و مهارتهای ممتاز فیزیوتراپیست به توافق برسند.

 

ماهیت فیزیوتراپی درمنزل در غرب تهران

 

دیدگاه منحصر به فرد فیزیوتراپیست از بدن و نیازها و پتانسیلهای حرکتی آن برای رسیدن به تشخیص و استراتژی درمانی نقش اساسی دارد و تثبیت کننده هر موقعیتی می‌باشد که در آن خدمات ارایه می‌شود. این شرایط با توجه به هدف فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران در بهبود سلامت، پیشگیری، درمانی و بازتوانی، متغیر است.

کمک های فیزیوتراپی در منزل  به سیستم های  حرکتی

 • بازگردانی قدرت عضلات به اندام ها، دامنه حرکتی، ایجاد تعادل و هماهنگی بین عضلات و اندام به وضعیت قبل از بیماری، با انجام و آموزش حرکات نرمشی.
 • فیزیوتراپی در منزل  به بازگردانی کارکرد سیستم حرکتی بعد از اینکه مشکلی در آن ایجاد شود کمک می کند.
 • آموزش دادن به بیماردرخصوص استفاده بهتر از وسایل محیط اطرافش و آموزش نحوه استفاده از عصا، واکر، ویلچر و اندام مصنوعی و طرز درست راه رفتن پس از شروع بیماری
 • کاهش درد و تورم بیمار با استفاده از گرما، سرما، ماساز، کشش، اولتراسوند، تحریک الکتریکی و دیگر ابزارها.

 

فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران چگونه انجام می شود ؟

فیزیوتراپی در منزل  با استفاده از جریان های الکتریکی و تجهیزات مکانیکی و تمرینات ورزشی به منظور درمان بیماری و اختلالات اسکلتی، اختلالات ماهیچه ای و اختلالات عصبی می پردازد.

تمرینات فیزیوتراپی تمرینات حرکتی و روشی فیزیکی می باشد که جهت افزایش تحرک مفاصل و کاهش درد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

هدف در فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران چیست ؟

هدف فیزیوتراپی درون منزل ارتقای عملکرد و توان جسمانی بدن هدف اصلی در فیزیوتراپی می باشد، از آنجا که سیستم های بدن به هم وابسته می باشند درمان های فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران صورت گرفته به طور مستقیم و یا غیر مستقیم باعث بهبود عملکرد دستگاه فیزیولوژیک می شود. برای مثال فیزیوتراپی در منزل در دستگاه تنفسی سبب تنظیم و بهبود درصد گاز های خون مانند اکسیژن و دی اکسید کربن می شود و همچنین تغییر در میزان اسیدیته خون می شود که همگی باعث بهبود میزان هشیاری بدن می شود.

 

نقش فیزیوتراپی درمنزل در غرب تهران

 

 

نقش فیزیوتراپیست در بهبود بیماری

فیزیوتراپیست به عنوان یک درمانگر شناخته می شود، حرکت شناسی بسیار زیادی دارد چون فیزیوتراپی درمان جسمانی و فیزیولوژِک بیماری ها می باشد.

توانایی حرکت درمانی و انجام مهارت های دستی اصلی ترین تخصص و هنر فیزیوتراپیست می باشد که به منظور درمان، توانبخشی و پیشگیری بسیاری از بیماری ها به کار می رود.

فیزیوتراپیست ها به کمک عوامل فیزیکی و مکانیکی، تمرینات طبی و تکنیک های خاص با آگاهی کامل از آناتومی مفاصل و عضلات، حرکت شناسی، فیزیولوژی اعصاب و الکتروتراپی به درمان اختلالات عضلانی، عصبی و اسکلتی می پردازند.

 

اهداف فیزیوتراپی در منزل چیست

اهداف فیزیوتراپی داخل منزل د با توجه به نوع بیماری یا اختلال زمینه های متفاوتی دارد و در اکثر بیماری ها و اختلال های دستگاه عضلانی، دستگاه  عصبی و دستگاه اسکلتی بدن کاربرد دارد.

هدف فیزیوتراپیست  به طور خلاصه مستقل نمودن بیمار در طول زندگی با به حداقل رساندن عوارض بیماری و از بین بردن عوامل محدود کننده و ناتوان کننده بیمار در طول زندگی اش می باشد.

 

 

فيزيوتراپيست

۱- داراي دانش پزشکي مدرن
۲ -آشنا با روش هاي قديمي درماني
۳ -آشنا با ديدگاه کلي نگر
۴ -آشنا با فيزيولوژِِي و پاتولوژي حرکت
۵  -آشنا با مفاهيم سلامت صنعتي
۶  -آشنا با مفهوم سلامت رزمي

 

فيزيوتراپيست ها با حمايت همه جانبه پزشکان(Physician)توانستند بروي پا ايستاده و مراحل تکامل را طي نمايند.

۱ – با تاکيد بر حرکت درمان هاي جراحي را کامل نمايند.
۲ – با تاکيد بر تنفس بهتر بيهوشي ها را کم خطر کنند.
۳ – تجهيزات الکتروتراپي و مکانوتراپي را علمي کرده و با وسعت بکار گيرند.
۴  -سيستم هاي جديد مانند ليزر را بکار گيرند.
۵  -در تمامي حيطه ها حضور يابند.

 

 

جايگاه درمان فیزیوتراپی در منزل در غرب در کجا قرار دارد؟

فيزيوتراپيست ها يکي از بخشهاي اساسي در سيستمهاي ارائه دهنده خدمات مرتبط با سلامت مي باشند. فيزيوتراپيست ها به شکلي مستقل خدمات مرتبط با سلامت ارائه مي دهند و بر طبق اصول برنامه هاي بازتواني و نوتواني، براي احياي مجدد عملکرد و کيفيت بهتر زندگي در افرادي که بدون حرکت مي باشند يا نقصهاي حرکتي دارند، به کار مي پردازند. فيزيوتراپيست ها توسط اصول اخلاقي خودشان هدايت مي شوند. بنابراين آنها ممکن است درگير يکي از اهداف زير گردند:

۱-حفظ و يا برگرداندن سلامتي براي فرد يا جامعه
۲-جلوگيري از آسيبها و محدوديتهاي عملکردي و ناتوانيها
۳-انجام مداخلات براي بازگرداندن مجدد تماميت سيستمهاي اساسي بدن و مورد نياز براي حرکت، افزايش عملکرد و بهبودي مجدد، بالا بردن ظرفيت مربوطه، و بهبود کيفيت زندگي در افراد و جامعه

 

 

 

تعرفه فیزیوتراپی در منزل

 • تعرفه فیزیوتراپی در منزل جزء آزمایشات بوده و با کسر فرانشیز قابل پرداخت می باشد
 • برای تکمیل مدارک مورد نیاز برای بیمه حتما باید دستور پزشک و فاکتور تعرفه فیزیوتراپی در منزل ضمیمه باشد
 • دقت نمایید در فاکتور تعرفه فیزیوتراپی در منزل باید تعداد جلسات مشخص شده باشد
 • و همچنین دقت نمایید درستور فیزیوتراپی را پزشکان متخصص ارتوپد یا مفاصل یا اعصاب میتوانند تجویز نمایند

 

فیزیوتراپی زانو بعد از گچ گرفتگی

در مواقعی که زانو دچار شکستگی است ، محل شکستگی را گچ می گیرند و یا استفاده آتل می بندند تا به صورت ثابت باقی بماند و هیچ گونه حرکتی نداشته باشد. ثابت ماندن زانو برای مدت طولانی باعث ضعیف شدن عضلات زانو و مفصل زانو می شود که بهترین و مهم ترین اقدام پس از باز کردن گچ گیری ، فیزیوتراپی زانو بعد از گچ است.

 

پس از باز کردن گچ گرفتگی بیمار نیاز مبرم به فیزیوتراپی زانو دارد. جابجایی و راه رفتن پس از باز کردن گچ باید با احتیاط کامل انجام شود تا زانو دچار آسیب دیدگی نشود به همین دلیل بهتر از است به جای خروج از منزل برای انجام فیزیوتراپی ، از فیزیوتراپی زانو در منزل بهره مند شوید.

 

حرکات فیزیوتراپی کمردر منزل

زمانی که فرد به علت عمل جراحی و یا مشکلات زمینه ای و فیزیکی مجبور به استراحت مطلق طولانی در منزل است ، مستعد ایجاد آسیب در ستون فقرات می شود. یکی از اقدامات مهم در این هنگام انجام فیزیوتراپی به ویژه فیزیوتراپی کمر می باشد.

در ابتدا با ارزیابی صحیح و شناخت دقیق مشکلات بیمار، متخصص فیزیوتراپی شروع به استفاده از مدالیته های ضد درد و التهاب و نیز آموزش تمرینات کاهش بر روی ستون فقرات و تمرینات ثباتی می کند.زمانی که عضلات ناحیه دچار گرفتگی و نقاط ماشه ای شده باشند، متخصص فیزیوتراپی  با درمان دستی و ماساژهای مناسب، اقدام به رفع گرفتگی ها می کند.

مرحله ی بعدی ، انجام تمرینات به صورت روزانه و اصلاح سبک زندگی و کار توسط خودبیمار است.در این مرحله آموزش رفع گرفتگی های عضلانی و تمرینات کاهش فشار بر روس ستون فقرات نیز انجام می شود.

 

انواع فیزیوتراپی کمر درمنزل در زمان  بارداری

در دوران بارداری تغییراتی از جمله تغییرات هورمونی که باعث تغییر در قوام رباط های مفاصل بدن و شل شدن آنها، تغییر مکان مرکز ثقل بدن،افزایش وزن و تغییر راستای صحیح بدن در مادر صورت می گیرد که می تواند باعث ایجاد کمردرد آنها در این دوران شود. این تغییرات می تواند منجر به درد،استفاده بیش از حد در برخی عضلات و کاهش انعطاف پذیری تعدادی از عضلات و به طور کلی کاهش فعالیت بدنی شود.

پس از معاینه و توجه به شرایط خاص هر بیمار توسط متخصص فیزیوتراپی  تمریناتی تجویز می شود که می تواند باعث کاهش مشکلات و کاهش فشار وارد به ستون فقرات شود. انجام این تمرینات هم چنین در کاهش دردهای زمان بارداری و عوارض بارداری و دوران بعد از زایمان موثر می باشد. نکته مهم و قابل توجه این است که فیزیوتراپی کمر در دوران بارداری ضرری نداشته است

 

 

آیا هزینه فیزیوتراپی در منزل مقرون به صرفه است؟

با توجه به هزینه‌هایی  خروج از منزل و بستری شدن در کلینیک یا بیمارستان برای دریافت خدمات فیزیوتراپی به دنبال دارد، دریافت این خدمات در منزل بی‌شک کاملا اقتصادی ومقرون به صرفه است. یکی از مواردی که باعث می‌شود هزینه فیزیوتراپی در منزل برای کاربران به صرفه باشد، انتخاب افراد متخصص و فیزیوتراپیست‌ها از نزدیک‌ترین آدرس‌ها نسبت به محل سکونت آنها می‌باشد.

 

به این ترتیب با کاهش هزینه ایاب و ذهاب متخصص، سرویس‌های مورد نظر با مناسب‌ترین تعرفه فیزیوتراپی در منزل در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. بنابراین شما می توانید  با هزینه معقول و مقرون به صرفه، خدمات فیزیوتراپی که در محل شما ارائه دهیم تا تمامی بیماران از هر سطح درآمدی بتوانند از این خدمت بهره ببرند. هزینه فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران به تعداد ناحیه،دستگاه هایی که نیاز است و زمان جلسه بستگی دارد.

 

 

 

مزایای انجام درمان فیزیوتراپی در منزل

سال‌هاست که تأثیر درمان فیزیوتراپی در کمک به بیماران برای بازیابی سلامتی و ارتقای قدرت فیزیکی، عملکرد و توانایی حرکتی‌شان ثابت شده است.

برای افزایش میزان تجربه‌تان از فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست ها شخصاً شما را در منزل ویزیت کرده و درمان فیزیوتراپی را برایتان انجام می‌دهند. برخی از مزایای درمان فیزیوتراپی در خانه عبارت‌اند از:

 • راحت‌تر بودن بیمار
 • ارائه‌ی یک درمانی خصوصی برای بیمار ارائه می‌شود.
 • تسریع روند بهبودی بیمار
 • عدم وجود مشکلاتی در حرکت و رفت و آمد بیمار
 • مدیریت بهتر زمان
 • مقرون به صرفه بودن
 • کمک و نظارت اعضای خانواده

 

 

چگونه باید برای درمان فیزیوتراپی در منزل آماده شویم؟

جلسات فیزیوتراپی در منزل برای کمک به بهبودی سریع‌تر بیمار، چه یک آسیب باشد یا یک بیماری مزمن، طراحی و انجام می‌شوند. در اینجا به چند نکته برای اینکه بتوانید بیشترین فایده جلسات فیزیوتراپی در منزل ببرید، اشاره خواهیم کرد:

 • یک محل بزرگ، جادار و مناسبی را در خانه انتخاب کنید که تهویه‌ی خوب و نور کافی داشته باشد و عاری از هر گونه به هم ریختگی باشد تا فیزیوتراپیست بتواند تجهیزات ورزشی کوچک خود را برای جلسه درمانی‌تان با خود بیاورد.
 • لباس آزاد و راحت بپوشید. لباسی نپوشید که مانع از انجام حرکاتتان شود زیرا فیزیوتراپیست می‌خواهد پایداری مفاصل و حرکاتتان را ارزیابی کند.
 • به فیزیوتراپیست تان بگویید که دقیقاً چه نواحی از بدنتان درد دارد و تا چه میزان می‌خواهید عملکردتان در طی جلسات فیزیوتراپی برگردد.
 • اطلاعاتی مانند چگونه شروع درد، ماهیت درد و مدت زمانی که درگیر این مشکل هستید را با فیزیوتراپیست در میان بگذارید.

 

چه افرادی نیازمند  به فیزیوتراپی درمنزل هستند؟

دلایل زیادی وجود دارد که فردی نیاز به انجام فیزیوتراپی در منزل دارد که شایع ترین دلایل موارد زیر است

-شرایط جسمانی فرد بسیار حاد و شدید است و بیرون رفتن از خانه ممکن است برای او خطرناک باشد

-محدودیت حرکتی بیمار مانع از رفت و آمد او به کلینیک می شود

-محدودیت های حمل و نقل که رفتن به کلینیک را سخت می کند

همچنین به هر دلیلی فرد ممکن است  ترجیح دهد که جلسات فیزیوتراپی را در منزل انجام دهد.

 

 

تعداد جلسات فیزیوتراپی در منزل

 

قبل از شروع درمان فیزیوتراپی در جلسه اول فیزیوتراپیست  با بررسی وضعیت بیمار و درجه شدت آسیب و علت فیزیوتراپی، تعداد جلسات فیزیوتراپی و روش های آن را مشخص می کند.

البته  در بعضی از موارد تعداد این جلسات متغیر خواهد بود و بیشتر یا کمتر از حد تعیین شده در جلسه اول خواهد بود. گاهی در منزل تمامی روش های فیزیوتراپی انجام نمی گیرد. برای همین فیزیوتراپیست از بیمار می خواهد که برای ادامه درمان به کلینیک مراجعه کند. در این حالت تعداد جلسات فیزیوتراپی در خانه و در کلینیک با هم محاسبه می شوند.

به طور کلی تعداد جلسات فیزیوتراپی طی ۲ تا ۳ ماه کامل می شود. تعداد جلسات فیزیوتراپی برای همه اشخاص به یک شکل نیست.امکان دارد فردی با یک جلسه فیزیوتراپی گردن کاملا بهبود پیداکند و فردی با سه جلسه و با همان عارضه همچنان به طور کامل بهبود نیابد.

 

افراد می‌توانند برای هر یک از موارد و مشکلاتی که در اندامهای خود دارند ، از درمان فیزیوتراپی استفاده کنند: مشکلات عصبی، مشکلات و اختلالات عصبی-عضلانی- اسکلتی، بیماری‌های قلبی عروقی و مشکلات تنفسی از این موارد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 4 =