فیزیوتراپی در منزل درغرب تهران ۸۳۳۲۸۲۱–۰۹۱۲

فیزیوتراپی در منزل
فیزیوتراپی در منزل |حامد احمدی گل*۰۹۱۲۸۳۳۲۸۲۱*
بهمن ۱۲, ۱۳۹۷

فیزیوتراپی در منزل درغرب تهران

فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران: ما دراین مقاله به چگونگی انجام فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران تهران و نقش فیزیوتراپیست در بهبود بیماری می پردازیم.

فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران نوعی بازپروری می باشد که این بازپروری می تواند:

 • بازپروری فیزیکی باشد که به آن فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران می گویند
 • بازپروری روحی باشد مثل عملی که در مراکز بازپروری بر روی مجرمان اجتماعی انجام می گیرد.
 • بازپروری دارویی باشد مانند بازپروری اعتیاد

فیزیوتراپی درمنزل در غرب تهران

 هدف فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران

 هدف فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران یا بازپروری فیزیکی استفاده از روش های فیزیکی غیرتهاجمی (بدون آسیب به بافت) جهت بهبود کارکرد سیستم حرکتی فرد و بازگرداندن او به وضعیت قبل از بیماری است. البته محدوده فعالیت فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران بیش از فقط سیستم حرکتی است.

 • فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران بر روی عضلات، استخوان ها و مفاصل در مان های فیزیکی انجام می دهد همانند بهبود درد کمر، دردهای مفاصل، آسیب های ورزشی و درمان سریع تر و بهتر سیستم حرکتی پس از جراحی های انجام شده بر روی روی آن میشود.
 • همچنین فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران با بهبود کارکرد سیستم تنفسی کمک به در مان بیماران مبتلا به آسم ، برونشیت و آمفیزم می کند
 • فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران به درمان ضربات وارد شده به سر، سکته مغزی، آسیب های وارد شده به نخاع، پارکینسون، ام اس و یا بازپروری بیمار بعد از جراحی مغز کمک می رساند.

 

ماهیت فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران

فیزیوتراپی در منزل ، فراهم کننده خدمات برای مردم و جمعیت ها می‌باشد تا حداکثر حرکت و توانایی عمل(Movement and functional ability ) را در طول دوران زندگی حفظ  نماید و یا توسعه داده و به حال اول بر گرداند. فیزیوتراپی داخل منزل در غرب تهران شامل ارایه خدماتی برای حرکت و عملکرد فرد می باشد که توسط فرآیند پیری یا صدمات و بیماریها، مورد تهدید قرار می‌گیرند. حرکت(Movement)  کامل و کارآمد در قلب چیزی قرار دارد که از آن به عنوان سلامتی نام برده می‌شود.

فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران به شناسایی و افزایش پتانسیلهای حرکتی برای بهبود، پیشگیری(Prevention)، درمان و نوتوانی، می‌پردازد. فیزیوتراپی داخل منزل  شامل اثرات متقابل فیزیوتراپیست، بیمار و خانواده آنها و یا سایر افرادی می‌باشد که از بیمار مراقبت می‌کنند تا بتوانند پتانسیلهای حرکتی بیمار را ارزیابی کرده و در ایجاد اهداف مورد نظر همه با استفاده از دانش و مهارتهای ممتاز فیزیوتراپیست به توافق برسند.

 

ماهیت فیزیوتراپی درمنزل در غرب تهران

 

دیدگاه منحصر به فرد فیزیوتراپیست از بدن و نیازها و پتانسیلهای حرکتی آن برای رسیدن به تشخیص و استراتژی درمانی نقش اساسی دارد و تثبیت کننده هر موقعیتی می‌باشد که در آن خدمات ارایه می‌شود. این شرایط با توجه به هدف فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران در بهبود سلامت، پیشگیری، درمانی و بازتوانی، متغیر است.

 

کمک های فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران به سیستم های  حرکتی

 • بازگردانی قدرت عضلات به اندام ها، دامنه حرکتی، ایجاد تعادل و هماهنگی بین عضلات و اندام به وضعیت قبل از بیماری، با انجام و آموزش حرکات نرمشی.
 • فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران به بازگردانی کارکرد سیستم حرکتی بعد از اینکه مشکلی در آن ایجاد شود کمک می کند.
 • آموزش دادن به بیماردرخصوص استفاده بهتر از وسایل محیط اطرافش و آموزش نحوه استفاده از عصا، واکر، ویلچر و اندام مصنوعی و طرز درست راه رفتن پس از شروع بیماری
 • کاهش درد و تورم بیمار با استفاده از گرما، سرما، ماساز، کشش، اولتراسوند، تحریک الکتریکی و دیگر ابزارها.

 

 

فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران چگونه انجام می شود ؟

فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران با استفاده از جریان های الکتریکی و تجهیزات مکانیکی و تمرینات ورزشی به منظور درمان بیماری و اختلالات اسکلتی، اختلالات ماهیچه ای و اختلالات عصبی می پردازد.

تمرینات فیزیوتراپی تمرینات حرکتی و روشی فیزیکی می باشد که جهت افزایش تحرک مفاصل و کاهش درد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

هدف در فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران چیست ؟

هدف فیزیوتراپی درون منزل ارتقای عملکرد و توان جسمانی بدن هدف اصلی در فیزیوتراپی می باشد، از آنجا که سیستم های بدن به هم وابسته می باشند درمان های فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران صورت گرفته به طور مستقیم و یا غیر مستقیم باعث بهبود عملکرد دستگاه فیزیولوژیک می شود. برای مثال فیزیوتراپی در منزل در دستگاه تنفسی سبب تنظیم و بهبود درصد گاز های خون مانند اکسیژن و دی اکسید کربن می شود و همچنین تغییر در میزان اسیدیته خون می شود که همگی باعث بهبود میزان هشیاری بدن می شود.

 

نقش فیزیوتراپی درمنزل در غرب تهران

 

 

نقش فیزیوتراپیست در بهبود بیماری

فیزیوتراپیست به عنوان یک درمانگر شناخته می شود، حرکت شناسی بسیار زیادی دارد چون فیزیوتراپی درمان جسمانی و فیزیولوژِک بیماری ها می باشد.

توانایی حرکت درمانی و انجام مهارت های دستی اصلی ترین تخصص و هنر فیزیوتراپیست می باشد که به منظور درمان، توانبخشی و پیشگیری بسیاری از بیماری ها به کار می رود.

فیزیوتراپیست ها به کمک عوامل فیزیکی و مکانیکی، تمرینات طبی و تکنیک های خاص با آگاهی کامل از آناتومی مفاصل و عضلات، حرکت شناسی، فیزیولوژی اعصاب و الکتروتراپی به درمان اختلالات عضلانی، عصبی و اسکلتی می پردازند.

 

اهداف فیزیوتراپی در منزل در غرب تهران چیست

اهداف فیزیوتراپی داخل منزل د با توجه به نوع بیماری یا اختلال زمینه های متفاوتی دارد و در اکثر بیماری ها و اختلال های دستگاه عضلانی، دستگاه  عصبی و دستگاه اسکلتی بدن کاربرد دارد.

هدف فیزیوتراپیست  به طور خلاصه مستقل نمودن بیمار در طول زندگی با به حداقل رساندن عوارض بیماری و از بین بردن عوامل محدود کننده و ناتوان کننده بیمار در طول زندگی اش می باشد.

 

 

فيزيوتراپيست

۱- داراي دانش پزشکي مدرن
۲ -آشنا با روش هاي قديمي درماني
۳ -آشنا با ديدگاه کلي نگر
۴ -آشنا با فيزيولوژِِي و پاتولوژي حرکت
۵  -آشنا با مفاهيم سلامت صنعتي
۶  -آشنا با مفهوم سلامت رزمي

 

فيزيوتراپيست ها با حمايت همه جانبه پزشکان(Physician)توانستند بروي پا ايستاده و مراحل تکامل را طي نمايند.

۱ – با تاکيد بر حرکت درمان هاي جراحي را کامل نمايند.
۲ – با تاکيد بر تنفس بهتر بيهوشي ها را کم خطر کنند.
۳ – تجهيزات الکتروتراپي و مکانوتراپي را علمي کرده و با وسعت بکار گيرند.
۴  -سيستم هاي جديد مانند ليزر را بکار گيرند.
۵  -در تمامي حيطه ها حضور يابند.

 

 

جايگاه درمان فیزیوتراپی در منزل در غرب در کجا قرار دارد؟

فيزيوتراپيست ها يکي از بخشهاي اساسي در سيستمهاي ارائه دهنده خدمات مرتبط با سلامت مي باشند. فيزيوتراپيست ها به شکلي مستقل خدمات مرتبط با سلامت ارائه مي دهند و بر طبق اصول برنامه هاي بازتواني و نوتواني، براي احياي مجدد عملکرد و کيفيت بهتر زندگي در افرادي که بدون حرکت مي باشند يا نقصهاي حرکتي دارند، به کار مي پردازند. فيزيوتراپيست ها توسط اصول اخلاقي خودشان هدايت مي شوند. بنابراين آنها ممکن است درگير يکي از اهداف زير گردند:

۱-حفظ و يا برگرداندن سلامتي براي فرد يا جامعه
۲-جلوگيري از آسيبها و محدوديتهاي عملکردي و ناتوانيها
۳-انجام مداخلات براي بازگرداندن مجدد تماميت سيستمهاي اساسي بدن و مورد نياز براي حرکت، افزايش عملکرد و بهبودي مجدد، بالا بردن ظرفيت مربوطه، و بهبود کيفيت زندگي در افراد و جامعه

 

جایگاه فیزیوتراپی درمنزل در غرب تهران

 

 

تعرفه فیزیوتراپی در منزل

 • تعرفه فیزیوتراپی در منزل جزء آزمایشات بوده و با کسر فرانشیز قابل پرداخت می باشد
 • برای تکمیل مدارک مورد نیاز برای بیمه حتما باید دستور پزشک و فاکتور تعرفه فیزیوتراپی در منزل ضمیمه باشد
 • دقت نمایید در فاکتور تعرفه فیزیوتراپی در منزل باید تعداد جلسات مشخص شده باشد
 • و همچنین دقت نمایید درستور فیزیوتراپی را پزشکان متخصص ارتوپد یا مفاصل یا اعصاب میتوانند تجویز نمایند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =